Jaarverslag De heer Hoebeke schrijft ons: "Op pagina 5 las ik dat de schuur van het Hollands Hof te Kleverskerke door een ontploffing met een trekker in vlammen is opgegaan. Uit dit verhaal maak ik op dat dit in de Tweede Wereldoorlog is gebeurd. Volgens mij zou deze schuur in de oorlogstijd als gevolg van beschietingen in november 1944 door Typhoons in brand zijn gescho ten. Deze informatie haal ik uit een rapport van de voormalige gemeente Arnemuiden van 14 augustus 1945 over de oorlogshan delingen. Ik betwijfel daarom of de boerderij in de oorlogstijd verloren is gegaan. Het is mogelijk dat het gebouw voor 1940 door een ontploffing is verwoest en daarna opnieuw is gebouwd en vervolgens in brand is geschoten, maar dat kan ik niet bevestigen. Wellicht kan een lezer van De Wete dit vertellen." Jaarverslag 1998 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 21 april 1999, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding Ook in 1998 is het ledental van de Heem kundige Kring Walcheren weer gegroeid. We begonnen het jaar met 2.106 leden en sloten op 31 december 1998 af met 2.209 leden. Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar zeven keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering van 22 april 1998 werden de heren A.P. de Klerk en K.J. Leeftink herbenoemd als bestuurslid. De heer Leeftink is echter tijdens dit ver slagjaar wegens drukke werkzaamheden tussentijds afgetreden, zoals hij reeds bij zijn herbenoeming te kennen had gegeven. Het bestuur heeft de heer J.J.L. Jebbink bereid gevonden met ingang van 21 okto ber 1998 de vacature voorlopig te vervullen. Financiën Tijdens de jaarvergadering van 22 april 1998 is de door het bestuur voorgestelde contributieverhoging met 2,50 per jaar door de leden goedgekeurd. Per 1 januari 1999 zal de contributie dan ook 20,- per jaar worden. Dit nieuwe peil zal voor een periode van vijf jaar worden gehandhaafd. Commissie Veldnamen Het doel van de Commissie Veldnamen Walcheren is het op een wetenschappe lijke manier verzamelen van vroeger gebruikte veldnamen op Walcheren. Inmiddels zijn vijf veldnamenboeken ver schenen. De voorbereidingen voor een volgende veldnamenboek c.q. -boeken (Arnemuiden, Kleverskerke, Nieuw- en Sint Joosland, Grijpskerke, Sint Laurens, Oost- en West- Souburg, Middelburg en Vlissingen) zijn in de loop van 1997 van start gegaan. Commissie Visgronden De bedoeling is de vroeger gebruikte namen van visgronden in het voormalige

de Wete | 1999 | | pagina 46