voor de Zeeuwse musea. De 26 meest waardevolle ingelijste textilia uit de Zeeuw se musea, voornamelijk merk- en stoplap pen, zijn onder leiding van textielrestaura tor M. Maar van restauratieatelier De Tiendschuur behandeld door vijftien mede werkers van de deelnemende musea. Mevrouw E. de Jonge-Everaert, textieldes- kundige en vrijwillig medewerkster van Streekmuseum De Meestoot, heeft tijdens het project veel informatie verzameld over de achtergronden en de maaksters van de Zeeuwse merk- en stoplappen. Deze infor matie is nu samengebracht in de publicatie Door mijn gedaen. De publicatie is rijk geïl lustreerd met meer dan 120 full-colour illu straties. Bovendien is, dankzij de mede werking van het Nederlands Centrum voor Handwerken te Breda, het telpatroon bijge voegd van een van de mooiste merklap pen die in de Zeeuwse musea worden bewaard, namelijk die van Margaretha Anna Smytegelt uit 1762/'63. Door mijn gedaen is een uitgave van de Vereniging van Zeeuwse musea en het Bureau provinciaal museumconsulent Zee land. Met dit boekje wordt alvast een voor schot genomen op het jaar 2000, het jaar van het textiel, waarin meer merklapactivi teiten zijn te verwachten. Tentoonstelling Westkapelle De Stichting Cultuurbehoud Westkapelle organiseert een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog. Vooral het bombar dement op Westkapelle en de geallieerde landing (dit najaar 55 jaar geleden) worden belicht. Er is op deze tentoonstelling allerlei pas verzameld fotomateriaal te bezichtigen. Speciale aandacht wordt besteed aan alle Westkappelse slachtoffers die ten gevolge van de Tweede Wereldoorlog omkwamen. Tevens wordt er een uitgebreide maquette van de zeedijk getoond, met de Duitse ver dedigingswerken ten tijde van de bezet ting. De tentoonstelling vindt plaats in vereni gingsgebouw Westkapelle Herrijst aan de Markt te Westkapelle op vrijdag 29 oktober van 13.00 tot 22.00 uur en zaterdag 30 oktober van 10.00 tot 21.00 uur. Historische studiedag Onder de titel 'Gewoon en toch bijzonder. Alledaagse geschiedenissen uit het Zeeuwse verleden' wordt zaterdag 30 oktober a.s. de 13de historische studiedag gehouden. Deze studiedag is een initiatief van de Werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen (kzgw/wha) en de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland (srgz), in het kader van het Jaar van de Volkscultuur. Op deze dag staat ook de presentatie van de herziene uitgave van de door de Werk groep Historie en Archeologie en de Werk groep Wetenschappelijke Geschiedschrij ving Zeeland van de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland (wwgz) samengestelde Lijst van leemten in het historisch onderzoek over Zeeland op het programma en tegelijk ook de aankondi ging van de uitreiking in het jaar 2000 van de Jacob Catsprijs voor recent bijzonder Zeeuws historisch onderzoek. De Lijst van leemten heeft als doel verder historisch onderzoek over Zeeland te stimuleren en een handreiking te bieden voor studenten en andere onderzoekers om een Zeeuws onderwerp voor studie te kiezen.

de Wete | 1999 | | pagina 45