Van de redactie Watcher se gemeentehuizen 3ö qWH De tijdelijke huisvesting van het Westkappeis gemeentebestuur In deze Wete hebben enkele artikelen iets met elkaar gemeen. Zo kunt u in twee arti kelen lezen hoe er op Walcheren werd ge trouwd. In het eerste geval in Westkapelle gedurende de jaren na de Tweede Wereld oorlog. De heer K. Flipse heeft het allemaal zelf meegemaakt en hij schrijft erover. De ambtenaren van de gemeente Veere moe ten goed beseffen dat ze straks in Domburg in een gespreid bedje komen. Vijftig jaar geleden was het improviseren geblazen in een kleine kamer en in een houten barak. In het tweede geval kunt u meer lezen over trouwen in Middelburg. Een bestand van ruim 14.500 huwelijksakten is onder de loep genomen. Wat opvalt is dat er vroeger vaak om andere redenen werd ge trouwd dan tegenwoordig. In de hoofdstad waren er ook grote verschillen per klasse. In twee andere artikelen kunt u lezen hoe doktoren diagnoses stellen en medische oplossingen bedenken. In het artikel van Lineke van den Bout lezen we eerst in twee oude kranten dat er zes Engelse schipbreu kelingen in Vlissingen aan wal zijn gebracht, vervolgens vertelt zij ons de lotgevallen van deze mannen en hoe Vlissingse en Middel burgse doktoren hen proberen te helpen. in het artikel van Toon Franken komen ook de medici aan het woord. Zij moeten de oorzaak van een leverworstvergiftiging in 1874 te Middelburg onderzoeken. De actu aliteit van dit artikel is interessant. De alar merende berichten over voedselvergiftigin gen de afgelopen maanden zijn niet uniek. In de vorige eeuw werden mensen ook ziek van besmette etenswaren. Een ander actueel onderwerp is de ontwik keling rond het noordoostelijke gedeelte van Walcheren, Oranjezon. Er worden plannen gemaakt die het mooie karakter van dit gebied bedreigen. Tijd om de nood klok te luiden. Jan Zwemer kan dat niet beter verwoorden. In 'Vadertje' vertelt Frans van den Driest ons deze keer over het verwijderen van af val. Dat was vroeger een ander verhaal: geen biobakken en geen afvalstoffenheffing maar werk dat in het donker werd gedaan. Ook kunt u lezen dat onze vereniging weer enkele activiteiten voor het najaar op het programma heeft. Kortom, samen met deze Wete, weer mogelijkheden genoeg om te genieten. Leo Hollestelle In mijn artikel over het oude stadhuis van Westkapelle (De Wete van april 1999) schreef ik dat na het bombardement op de dijk van 3 oktober 1944 de secretarie eerst werd overgebracht naar het gemeentehuis van Serooskerke. Wij zaten daar in een

de Wete | 1999 | | pagina 4