nodig voor hun talloze en steeds wisselen de dienstboden! Ook het kantoorpersoneel van villa nummer 13, later in gebruik bij Rijkswaterstaat, moest hiervan gebruik maken. De eerste bewoners van de villa's waren de gezinnen van een keel-, neus- en oor arts, de gemeentesecretaris, een banket- Kort na de bouw van Villa Anna richtte de storm van 30 september 1911 grote schade aan de bomen aan. (Zeeuws Archief, topografisch- historische atlas (voormalig) Gemeentearchief Middelburg) bakker en een oud-notaris. Enkelen van hen hebben blijvend hun sporen op de villa's achtergelaten, anderen niet. Gemeentesecretaris jhr. W.A.J. Snouck Hurgronje gaf zijn huis (nummer 19) de naam De Veste, maar dit heeft geen stand gehouden. Banketbakker R.A. Papegaaij noemde de kapitale villa met het hoge blauwe dak (nummer 17) Villa Anna, zoals bij een schilderbeurt in 1965 zichtbaar werd. Vermoedelijk uit eerbetoon aan zijn moeder, die na het vroegtijdig overlijden van haar man twintig jaar lang de brood bakkerij op de Rotterdamsekaai O 223 had voortgezet. In de volksmond kreeg het echter een andere naam: 'Het Taartjespa leis'. Dit was een verwijzing naar de suc cesvolle banketzaak in de Lange Burg B 9. De zaak, confiserie genoemd ter onder scheiding van een gewone broodbakkerij, was bekend vanwege het profetenbrood (koekjes) en had het predikaat Hofleveran cier verworven. Op 57-jarige leeftijd kon Papegaaij zich deze prachtige villa veroor loven. Op zaterdag 30 september 1911 trok een hevig noodweer over Walcheren, dat in de middag begon en tot zondagavond duurde. In Middelburg werden grote verwoestingen aangericht, waarbij naar schatting 77

de Wete | 2000 | | pagina 10