Vakantieschip Ook de 'Jeannette' kwam na de oorlog in de particuliere vaart terecht. In 1946 deed Witte Piet het schip over aan zijn zoon André (1919). Aanvankelijk voer André samen met zijn zuster Mies (Maria Hendri- ka), maar zij ging al snel aan de wal om voor haar vader en moeder te zorgen. 1977 was er namelijk een wat moderner vakantieschip aangeschaft, de 'Zeeland'. De scheepsbevrachting In navolging van haar oom Jacob en haar vader Piet ging ook Mies in de scheepsbe vrachting. Ze nam de zaak in 1956 over, na het overlijden van haar vader. Toen ze André heeft met zijn vrouw Annie tot 1977 op de 'Jeannette' gevaren. Zij behoren tot de eersten in Zeeland die hun schip aanpasten voor vakantiereizen. Al in het begin van de jaren vijftig werd er tegen de zomer een houten accommodatie op en in het ruim van de 'Jeannette' ge bouwd, die er tegen de winter weer afge haald werd zodat het schip dan gewoon weer dienst kon doen als vrachtvaarder. Tot ca. 1977 heeft het schip vakantiereizen gemaakt en in 1978 heeft het nog één sei zoen als accommodatieschip dienst gedaan voor een zeilschool te Bruinisse. Daarna kwam het definitief voor de wal te liggen. In Vakantievreugd op de 'Jeannette'. Het schip had hier nog geen houten accommodatiemen sliep en at gewoon in het ruim. Toen kon dat nogDe pret was er echter niet minder om. (Foto coll.fam. Koudenburg-Voorbach) al tegen de zeventig was, heeft ze hiervoor nog een examen moeten afleggen! Mies deed de bevrachting tot 1980. In bin- nenvaartkringen was ze een begrip. De bevrachting is nu in handen van oud-bin nenschipper Jongepier in Veere, die daar bij een zeilschool exploiteert en - hoe kan het ook anders - getrouwd is met een Ver meulen!

de Wete | 2000 | | pagina 23