tijd wel meer explosies voorkwamen, ver oorzaakt door bijvoorbeeld ontploffende zeemijnen, werd er dan ook geen bijzon dere aandacht aan geschonken. De lessen gingen gewoon door. Bij het uitgaan van de school, omstreeks twaalf uur, hoorde ik dat in het toen onder water staande Tuindorp 'iets' was neerge komen, vermoedelijk een V-2. Op de terugweg naar de boot bij de Keersluis (er was toen een bootdienst Middelburg-Vlis- singen v.v.) nam ik een kijkje in de buurt van de inslag. Bij de kruising Bloemen- laan/Paul Krugerstraat zag ik de ravage: ingestorte huizen in de Seringenlaan, kapotte daken, ramen enzovoorts. Ook in aangrenzende straten - Singel en Paul Krugerstraat - was nogal wat schade aan gericht. Reconstructie Hoewel dit voorval in het geheel van de Tweede Wereldoorlog van weinig beteke nis is, was het voor mij toch aanleiding een poging te doen om de gebeurtenissen van die dag te reconstrueren. Hierbij ga ik terug naar september 1944. Hitiers Derde Rijk was behoorlijk in het nauw gebracht. In West-Europa drongen de Geallieerden op in de richting van de De Paul Krugerstraat in Vlissingen voor de Tweede Wereldoorlog. (Zeeuws Archief, Zeeuwsch Genootschap, Zelandia Illustrata, prentbriefkaarten) Rijn. De in juni van dat jaar ingezette V-1- wapens brachten geen ommekeer ten gun ste van nazi-Duitsland. Bovendien waren de lanceerplaatsen aan de Kanaalkust in Geallieerde handen gevallen. Begin september 1944 wierpen de Duit sers de V-2 in de strijd. Dit was een veer tien meter lang supersonisch, ballistisch projectiel, zonder vleugels maar wel met

de Wete | 2000 | | pagina 25