A\ y Bijeenkomsten En de stamboom is onwaarschijnlijk recent. De laatste datum die ik ben tegen gekomen is van december 1998, Leuk en ook een beetje vreemd (zonder dit kritisch te bedoelen), want stamboomonderzoek gaat toch voornamelijk over dode mensen en niet over kinderen van nog geen jaar. Omdat er uiteraard nog mensen in leven zijn van deze stamboom, heeft de auteur in het voorwoord een zinsnede opgeno men dat er voor publicatie eerst contact met hem moet worden opgenomen. Het boek besluit met een uitgebreide index van aangetrouwden, ouders van aangetrouw- den, een stamboomschema en gebruikte afkortingen en geraadpleegde archieven. Dit boek vergelijken met het eerder gere censeerde is niet eerlijk. In het vorige boek stonden tenslotte ook heel aardige beschrijvingen van het plattelandsleven op Walcheren in de vorige eeuw. Ik kan niet goed beoordelen of de stamboom uit het vorige boek beter of minder is; hij is in elk geval minder recent. Gideonse geeft wel aan dat hij de meeste gegevens van voor 1700, na controle weliswaar, heeft overge nomen uit een ander boek, 'Dertien gene raties: De Visser' van W. de Visser. Petje af voor dit kloeke werk. Robbert Jan Swiers Martin van den Broeke, 'Gelaagd land', wandelingen over het eiland Walcheren, uitgeverij ADZ Vlissingen, paperback 29,95, gebonden 39,95. A.J. Gideonse, 'Het geslacht De Visser. Van de Krommebaan over heel Walcheren - Een stamboom van de 15e tot de 21e eeuw', 's-Gravenzande 1999, 232 pagi na's, 35,-. Onder andere verkrijgbaar bij boekhandel Fanoy te Middelburg. Jan Vader Het lezingenseizoen 1999-2000 van de Heemkundige Kring Walcheren werd op 15 september 1999 geopend met een boeien de inleiding van Wim Vader over de dich- ter-schrijver Jan Vader. Doordat de zoon bij zijn verhaal tevens gebruik maakte van dia's, kregen de aanwezigen een zeer goed beeld van zijn vader en de omstan digheden waarin hij opgroeide en leefde. Jan Vader werd op 1 maart 1875 te Melis- kerke geboren op de boerderij Dorpszicht als zoon van de wagenmaker Cornelis Vader en Maatje Jobse. Een deel van zijn jeugd bracht hij door bij zijn grootouders op deze hofstede. Hij had een goed con tact met zijn oom Jacob, die onderwijzer was op Zoutelande. Deze leerde hem veel over het rijke planten- en dierenleven op Walcheren en zette hem aan tot lezen. In diezelfde tijd was zijn grootvader Jan Vader voorganger van de Ledeboeriaanse

de Wete | 2000 | | pagina 32