Z5 Feiten en mededelingen Zeeuws Archief is open Op 4 januari j.l. opende het Zeeuws Archief haar deuren voor het publiek. Het Rijksarchief in Zeeland en de gemeente archieven Middelburg en Veere zijn gefu seerd tot het Zeeuws Archief. De nieuwe instelling is gevestigd aan het Hofplein te Middelburg. U kunt er terecht met vragen op historisch gebied, en voor onderzoek op het gebied van geschiedenis en gene alogie. Voor iedereen die in de geschiede nis van Walcheren is geïnteresseerd biedt het Zeeuws Archief legio mogelijkheden om onderzoek te doen. De openingstijden van de studiezaal zijn dinsdag t/m zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. De adresgegevens zijn: Zeeuws Archief Postbus 70 4330 AB Middelburg Bezoekadres: Hofplein 16, Middelburg tel. 0118-678800. Keizer Karei-lezingen In het kader van de Keizer Karei V-herden king organiseert de Oudheidkamer Alde- gonde twee Keizer Karei-lezingen in het Bolwerk tegenover winkelcentrum Pape gaaienburg te West-Souburg. De eerste lezing vindt plaats op woensdag 2 februari 2000. Het onderwerp is 'De reis van Maria van Hongarije en keizer Karei V van kasteel Souburg naar Spanje in 1556', door mevrouw drs. Jacqueline Kerkhoff, hoofd presentatie en communicatie van het Museum Catharijne Convent te Utrecht. De tweede lezing vindt plaats op woens dag 1 maart 2000. Het onderwerp is 'De komst van Karei V en de bouw van kasteel Vredenburg in Utrecht', door drs. T.J. Hoekstra van het Archeologisch Bouwhis torisch Centrum van de stad Utrecht. De lezingen beginnen om 20.00 uur en de toegang is vrij.

de Wete | 2000 | | pagina 42