Van de redactie t ys 3ö|, Is dit nu dan de Millennium-Wete? Liever niet. We hebben de afgelopen maanden al zoveel variaties op het thema 'millennium' meegemaakt. Alles wat maar met het jaar 2000 te maken had werd bevorderd tot een millennium-aangelegen heid. En dan te bedenken dat het millenni um pas op 1 januari volgend jaar begint. Maar dit terzijde. Wel is dit de eerste Wete van het jaar 2000 en dat is al bijzonder genoeg. Op de voorkant van deze Wete staat: '29e jaar gang, nummer 1, januari 2000'. De Heem kundige Kring Walcheren en haar mede delingenblad hebben het bijzondere jaartal 2000 gehaald. Wat het bestuur en de redactie betreft is heemkunde nog steeds springlevend. Wij nodigen u dan ook uit deze Wete te lezen en de bijeenkomsten van onze kring te bezoeken. Het thema van de voorkant van deze jaar gang is 'Walcheren maritiem'. Mocht u suggesties hebben voor een goed te reproduceren afbeelding van een schip in een Walcherse omgeving, dan vernemen wij dat graag. In deze Wete hebben we twee bijdragen met interessante illustraties. De heer A. van Santen schreef als lid van de Stichting Vrienden van Middelburg een artikel over een stukje van de Middelburgse bolwer ken. Anderhalve eeuw geleden werden de Middelburgse bolwerken herschapen tot prachtige, parkachtige elementen in de stad. Het Noordbolwerk, waarover de heer Van Santen schrijft, wordt ook wel 'De Wandeling' genoemd. Alles over dit mooie stukje Middelburg kunt u nu lezen. Maar wat mooi is, moet ook mooi blijven. De heer A.R. Koppejan weet alles over Zeeuwse beurtschippers. 'Het is een uit de hand gelopen hobby,' zo vertelde hij ons. Voor De Wete heeft hij dit artikel bewerkt over de Middelburgse beurtschippers Ver meulen. Het bijzondere van zijn verhaal is dat hij oude beurtschippers heeft geïnter viewd. U leest meer over een belangrijke beroepsgroep in het oude Middelburg. Jules Braat vertelt over een gebeurtenis, nu 55 jaar geleden. Het is knap dat hij zich zoveel jaar na dato nog zoveel herinnert over het neerstorten van een Duitse V-2 op Vlissingen. Die herinnering was voor hem een stimulans om de archieven in te duiken en zo het verhaal compleet te maken. Frans van den Driest verhaalt weer enkele opmerkingen van Jan Vader. Over het leven en werk van Jan Vader kunt u meer lezen in het verslag van de lezing over deze bijzondere Walcherse man. Robbert Jan Swiers mocht deze keer van ons twee boeken lezen en doet daar ver slag van. Verder nog verslagen van bijeenkomsten en het overzicht van de activiteiten. Het bestuur heeft zijn best weer gedaan om u een paar winteravonden aangenaam te vermaken. U bent van harte welkom. Veel leesplezier in de eerste Wete van het jaar 2000. Leo Hollestelle

de Wete | 2000 | | pagina 4