ook meer zekerheid over de slachtoffers. Eén persoon werd vermist. Dat was de heer Van der S. uit de Paul Krugerstraat. Op het moment van de ontploffing bevond hij zich in een van de getroffen huizen. Naar hem werd een zoekactie op touw gezet. Men werd daarbij gehinderd door het feit dat gezocht moest worden in ge- inundeerd gebied, waardoor men afhanke lijk was van het getij. Op 2 maart werd het zoeken voortgezet met ploegen van vier man. Wegens een te hoge waterstand moest het zoeken tijdelijk worden gestaakt. Op 3 maart lukte het evenmin. Op 5 maart werd het zoeken hervat, weer met vier man. Het lukte toen om een aan tal losse planken, schotten en puin te ver wijderen. Ook werd gedregd. De dagen daarna zocht men weer. Op 8 maart moest de zoekploeg terug omdat de boot voor het zoekwerk minder geschikt was. Uiteindelijk hadden de zoekploegen suc ces. Op 9 maart werd het slachtoffer geborgen. De commandopost van de Luchtbescherming kreeg toen om 15.40 uur het bericht dat het stoffelijk overschot was gevonden. Onder toezicht van twee hulpagenten werd het overgebracht naar het Sint-Josephziekenhuis, waar dokter Wolters aanwezig was. Civil Affairs werd ook op de hoogte gesteld. Glasschade Tot de taak van de Luchtbescherming behoorde ook het inventariseren van de glasschade. In een groot aantal straten waren ruiten gesprongen, niet alleen in de Paul Krugerstraat, vlakbij de inslag, maar ook in de Kogelparkstraat, bij het Eiland. Op de dag van de inslag begon een ordonnans al met een inventarisatie van de glasschade. Die duurde tot vijf uur 's middags en moest toen worden afgebro ken wegens hoog water. De meeste glasschade werd merkwaardi gerwijze geleden in de Glacisstraat (240 meter glas) en niet in de vlakbij de inslag gelegen Paul Krugerstraat (daar was maar 150 meter glas vernield). De Verkuyl Quakkelaarstraat was een goede tweede met 235 meter glasschade. De minste glasschade ondervond de al eerder genoemde Kogelparkstraat (3 meter). De verwoeste huizen werden na de oorlog afgebroken en door nieuwe vervangen. In de huidige omgeving is niets dat nog her innert aan de Vau-Zwei die hier op 1 maart 1945 zijn verwoestende werk deed. Jules Braat Geraadpleegde bronnen: - Gemeentearchief Vlissingen: Archief Lucht bescherming en archief Politie. - niod Amsterdam: Lijst van in Den Haag afgevuurde V-2's. - Sectie Militaire Geschiedenis Den Haag: Inlichtingen verkregen door de illegaliteit.

de Wete | 2000 | | pagina 27