Laat het De Wete weten Nieuwe uitgaven 'k heleze Hofstede Paauwenburg De heer H.L. van Noppen uit Vlissingen is geïnteresseerd in de geschiedenis van de boerderij Paauwenburg. Naar deze boer derij is een Vlissingse wijk genoemd. De boerderij brandde vóór 1932 af. Daar na is de boerderij herbouwd. De heer Van Noppen wil weten wie bekend is met het afbranden van boerderij Paauwenburg en op welke datum dat pre cies geweest kan zijn. Destijds was A. Aarnoutse eigenaar van de boerderij. Uw reacties kunt u kwijt bij de redactie. Vrijzinnigen in Westkapelle De heer C. Louwerse uit Castricum vindt De Wete voor Zeeuwen 'van büte' een lezenswaardig blad. Hij heeft onlangs ver nomen dat in de periode van ongeveer 1910 tot 1938 in Westkapelle een Vrijzin nig Hervormde Gemeente heeft bestaan, gesticht door een plaatselijke huisarts. Het kerkje (met orgel en al) zou aan het Molenpad hebben gestaan. Wie weet meer over deze gemeente en haar kerkgebouw? Zijn er wellicht afbeeldingen bewaard gebleven? Voor reacties kunt u contact opnemen met de redactie. Ge(p)laagd land Soms lees je een boek over een onder werp waar je weinig van afweet, maar waar je wel in geïnteresseerd bent. Een enkele keer komt het voor dat je iets tegenkomt waarvan je zeker bent dat het niet klopt. Als het vaker voorkomt in dat boek, ga je twijfelen. Dan zitten er nog meer fouten in, die je zo één-twee-drie niet kunt checken. En laat staan als je een boek leest over een onderwerp waar je wél het een en ander van afweet en nogal wat fouten tegenkomt, dan weet je zeker dat het vol met fouten staat. Dat laatste overkwam mij bij het lezen van Gelaagd land, een wandelimpressie van het eiland Walcheren van Martin van den Broeke. Hij lijkt zelf te vermoeden dat hij fouten maakt, want in de inleiding schrijft hij: "Wie een grondige kennis van een bepaald deel van het eiland heeft, zal allicht hier en daar tekortkomingen en onvolledigheden kunnen bespeuren." Alsof die verontschuldiging vooraf een recht vaardiging is van de fouten die zich vanaf de eerste pagina's langzaam maar zeker opstapelen. Ik noem een paar voorbeel den: de burg van Middelburg zou in 836 zijn gebouwd tegen de Noormannen, ter wijl dat in het laatste kwart van de negen de eeuw was. De tekst van de in 1995 geplaatste zonnewijzer boven de Vleeshal van het Middelburgse stadhuis is sindsdien niet door een nieuwe balustrade aan het zicht onttrokken. Geen Middelburger bij zijn volle verstand zal de toren van het stadhuis Malle Betje noemen (laten we dit nu voor eens en voor altijd afspreken!). Volgens mij is deze laatste misser het gevolg van het lezen van te oude boeken.

de Wete | 2000 | | pagina 30