y\ Activiteiten \mf 3Ö| M Jj In de maand januari 2000 zijn er, zoals reeds vermeld in De Wete van oktober 1999, geen activiteiten. Woensdag 9 februari 2000 Deze avond zal de voorzitter, de heer H.J. Vader, een lezing houden over militair standrecht op Walcheren tijdens de Duitse bezetting. Begin november 1944 werd Walcheren bevrijd. Bijna twee maanden voor de bevrijding werden zes mannen in de dui nen bij Klein-Valkenisse door de Duitsers gefusilleerd. De terechtstellingen vonden plaats op grond van vonnissen van militai re standgerechten van de Duitse Wehr- macht. De heer Vader, schrijver van het boekje Het kruis in de duinen bij Klein-Valkenisse, zal iets vertellen over de achtergronden van deze tragische gebeurtenissen. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 15 maart 2000 Deze avond zal de heer S.J. Lous uit Oostkapelle, voorzitter van de Stichting De Zeeuwse Inspan, een lezing houden over de rijtuigen in Zeeland vanaf eind negen tiende eeuw tot heden. Tevens zal hij over het bezit van de stich ting (een achttiental rijtuigen) en de geschiedenis, het beheer en restauratie hiervan, het een en ander vertellen en dit toelichten met dia's. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 19 april 2000 Op deze avond vindt de jaarvergadering plaats. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen als altijd onder meer de volgende punten aan de orde: jaarverslagen secre taresse en penningmeester, verslag kas- commissie, begroting en beleid bestuur en (her)benoeming van bestuursleden. In De Wete van april a.s. vindt u een uitgebreide agenda. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Noteert u alvast? Woensdag 17 mei 2000 In vervolg op het bezoek aan 't Hof Toorn vliet in juni 1999 zullen de kleinzoons van de heer Blaas (tuinman op Toornvliet tus sen 1884 en 1934) en de zoon van diens opvolger Leer (tuinman vanaf 1934 tot kort na de bevrijding) het leven op de buiten plaats nader belichten. Meer gegevens vindt u in De Wete van april a.s. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. WLVvG

de Wete | 2000 | | pagina 41