Verzet Vanuit het overige deel van de bevolking scheen er echter verzet te zijn tegen dit kerkje. Wanneer er diensten werden gehouden, stonden kinderen buiten te luis teren naar het zingen en zij beweerden dat er werd gezongen: "Moeder, onze kraai is dood." Ook werd er weieens tijdens de diensten op de kerkdeur gebonsd en met stokken en stenen gegooid. Dat de jonge lui de tekst van het gezang verkeerd ver stonden, komt waarschijnlijk doordat in het Evangelisch gezangboek dat begin 1900 in de Hervormde kerk in gebruik was, het Te Deum (Grote God, wij loven U) niet voor kwam, terwijl de vrijzinnigen dit lied wel zongen en de melodie dezelfde is. De groep vrijzinnigen liet zich er niet door uit het veld slaan. Er wordt wel beweerd dat toen dokter Campert op weg was naar een patiënt in Zoutelande, hij een stem hoorde die zei: "Doorgaan met je kerk." De waarheid van deze bewering is echter niet meer te achterhalen. Verkoop Toch was de kleine gemeente geen lang leven beschoren. Op 7 april 1920 werd het kerkgebouw door het bestuur van de Ver eniging van Vrijzinnige Hervormden afde ling Westkapelle openbaar verkocht. De hoogste inschrijver was Jacob Minderhoud Leendertszoon (Joop Kluif), koopman te Westkapelle, voor het bedrag van 1710,-. Hij verklaarde drie dagen na de koopdag dat hij de westelijke helft van het gebouw had gekocht voor Levinus Huibregtse Kor- neliszoon en de oostelijke helft voor Jako- ba Louwerse, weduwe van Janis Minder houd. Er werd een muur midden in het kerkgebouwtje gebouwd en zo ontstonden er twee woonhuizen. Later liet de weduwe Minderhoud-Louwerse er een winkeltje en een pakhuis tegenaan bouwen. In de Tweede Wereldoorlog is het geheel door het oorlogsgeweld verloren gegaan. Dokter Campert overleed anderhalf jaar na de verkoop van het kerkgebouwtje zeer plotseling. Ondanks het feit dat hij de stu wende kracht was achter de afdeling West- Grafsteen op de begraafplaats onderaan de vuurtoren. (Foto uit K. Faase, 'Tussen dijk en torenherinneringen aan Westkapelle'uitg. ADZ Vlissingen 1989, p. 218) kapelle van de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden, bleef hij als arts zeer gezien onder de Westkappelse bevolking. Daar van getuigt nog altijd zijn grafmonument op de begraafplaats bij de vuurtoren. De Middelburgsche Courant van donder dag 13 oktober 1921 doet uitgebreid ver slag van de begrafenis van dokter P.R. Campert, waarin werd voorgegaan door dr. J.P. Cannegieter te Middelburg. In het kran tenverslag valt onder andere te lezen dat de Westkappelse bevolking diep onder de

de Wete | 2000 | | pagina 27