Reacties Ik hoop dat het u lukt't 'odd koe1t''ouwen, de voeten werrum en de poeper open. Mocht dat niet lukken, ga dan naar de dok ter. Frans van den Driest Geraadpleegde literatuur: - H.M. Kesteloo, 'Domburg in ivoord en beeld', 1913. - J.L. Kool-Blokland, 'De zorg gewogen'1990. - J.C. de Man, 'De geneeskundige school te Middelburg', 1902. - J. Vader, 'Neerlands Volksleven', Lente 1964. - K. Wielemaker, 'Biggekerke, zijn burgerlijke en kerkelijke geschiedenis', 1903. Het geschrift van Lein Hugo Brasser is te raadplegen bij het Zeeuws Archief, Aamvin- stenverzameling Rijksarchief in Zeeland 1955- 1990, inv.nr. 1986.44. Beurtschippers De heer P. Schout uit Vrouwenpolder heeft nog een herinnering bij het artikel van A.R. Koppejan over de Middelburgse beurt schippersfamilie Vermeulen (De Wete, januari j.l.). "De beurtschippers lagen afgemeerd aan de kaaien: Londensekaai en Rouaanse- kaai. Hier werd door verschillende firma's en groothandelaren vracht naartoe ge bracht, meestal per handkar. Enkele van deze firma's zijn de firma Verburg uit de Gravenstraat, groothandel in kaas, stokvis en klompen, en de ijzerhandel Agelink van Rentergem van de Pottenbakkerssingel met zink en lood." "Aan de Kinderdijk lagen afgemeerd de stoombootjes Valk en Annie, die op Rotter dam en Dordrecht voeren. Een van die bootjes was eigendom van een Middel burgse rederij." "Tussen de Koningsbrug en de Bellinkbrug werden bouwmaterialen ingeladen, steen en cement. De bruggen werden gedraaid door de Middelburgse brugwachters Van Manen en Van de Ven. Zij zaten op wacht in een wachthuisje bij de Punt." I Daverende explosie De heer P. Brouwer uit Rhenen schreef een reactie op het artikel van Jules Braat, 'Een daverende explosie', in De Wete van januari j.l. De heer Braat vraagt zich in zijn artikel namelijk af wat de lanceerplaats is geweest van de V-2 die op Vlissingen terechtkwam. De heer Brouwer is tijdens zijn vlucht van uit een Duits strafkamp in maart 1945 een lanceerbasis van V-2-projectielen gepas seerd, ongeveer 15 kilometer van Winters wijk (bij de Nederlandse grens, in de drie hoek Ahaus, Stadlohn en Legden). Hij heeft dit tweemaal meegemaakt "waarbij de grond onder je voeten daverde". Duitse boeren in de buurt wisten hem te vertellen dat de basis was gericht op de haven van Antwerpen en de Scheldemond. De heer Brouwer heeft dan ook de indruk dat de 'afzwaaier' niet zo ver van zijn doel

de Wete | 2000 | | pagina 34