fH 6 2\ Van de redactie De januari-Wete bleek millenniumproof te zijn. Er deden zich geen complicaties voor. We ontvingen wederom positieve reacties. Hartelijk dank hiervoor. U weet hoe wij als redactie erover denken: zonder interessan te, leuke, verfrissende en originele bijdra gen van de leden van de Heemkundige Kring Walcheren, geen lezenswaardige Wete. De april-Wete, die u nu in handen hebt, biedt weer een grote verscheidenheid aan artikelen. Ik laat ze voor u kort de revue passeren. De heer A. van Santen, die de eer heeft gehad het eerste artikel in De Wete van het jaar 2000 te mogen schrijven, trakteert ons nu op een artikel van hoge delicatesse. Hij belicht de geschiedenis van de Middel burgse banketbakker R.A. Papegaaij om streeks 1900. Het verrassende van het artikel is dat de heer Van Santen onthult dat hijzelf een banketbakkerszoon is. Zijn vader was werkzaam in Den Haag. Er is een verband met het artikel dat de heer Van Santen in de vorige Wete heeft geschreven over het Noordbolwerk te Mid delburg. Banketbakker, of beter gezegd confiseur en glacier Papegaaij was een van de bewoners van een kapitale villa aan het Noordbolwerk. De heer F.A.J. Minneboo vertelt, vanuit zijn werkervaring, meer over het meten van de waterstanden langs de kust van Walche ren, terwijl de heer A. de Visser, ook vanuit zijn werkervaring, vertelt over de grootte van de landbouwpercelen op Walcheren voor en na de inundatie van 1944. De heer De Visser introduceert een nieuw woord: percelering. Wat dat betekent, weet u na het lezen van zijn bijdrage. De heer C. Boogaard uit Westkapelle reageerde op de oproep van de heer C. Louwerse uit Castricum in de vorige Wete over een Vrijzinnig Hervormde Gemeente die korte tijd in Westkapelle heeft bestaan. De heer Boogaard had in de historische rubriek van het SoW-kerkblad van Westka pelle van januari van dit jaar al een kort artikel over de vrijzinnigen geschreven, maar er waren nog wat open eindjes. Voor De Wete heeft hij zijn onderzoek uitgebreid en het verhaal opnieuw op papier gezet. Hij vertelt ons dat de Westkappelse huis arts Campert de stuwende kracht achter deze kleine kerkgemeenschap is geweest. De heer C. Leeman, auteur van 'Veerse sferen' in voorgaande Wete's, vond op de kleine begraafplaats van Zanddijk, bij Veere, een grafsteen van twee Duitse broers. Zijn speurtocht leverde een interes sant verhaal op. Bestuurslid Lena Jobse heeft heel goed geluisterd naar de lezingen die de afgelo pen winter zijn gehouden. Uit haar bijdra gen kunt u opmaken dat op de bijeenkom sten van onze kring veel informatie wordt verteld over ons heem en dat de inleiders veel weten over hun onderwerp. Ik hou u niet langer op. Veel leesplezier. Leo Hollestelle

de Wete | 2000 | | pagina 4