Het bestuur rekent op een grote opkomst van de ieden! Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 17 mei 2000 Beelden uit onze kinderjaren. Dat lijkt de beste omschrijving van wat u deze avond (overigens een historische datum voor Middelburg!) te wachten staat. In deze bijeenkomst zullen bijzonderheden worden verteld van wat zich met name in de jaren dertig en veertig van de vorige eeuw afspeelde op en om de buitenplaats Toornvliet (of is het toch Toorenvliedt, dan wel Toornvlied?). De eigenaren, de families Schorer te Cu- lemborg en Huizinga te Leiden, hielden zich - meestal in de zomermaanden - slechts korte tijd op de buitenplaats op. Maar in de vele maanden dat het huis onbewoond was, bleef het aantal bezoe kers dat een kijkje in het park mocht nemen, meestal beperkt tot familieleden van de tuinbazen Evert Blaas (1887-1934) en Bram Leer (1934 tot kort na de bevrij ding). Blaas en daarna Leer voerden in feite het beheer over de buitenplaats en zorgden ervoor dat er ook inkomsten waren uit groenten en fruit en dergelijke. Evert Blaas en Gerard de Voogd (klein zoons van tuinbaas Blaas) en Adrie Leer (zoon van tuinbaas Leer) zijn in de archie ven gedoken en boorden een schat aan gegevens aan. Zelfs de kasboeken uit die jaren zijn boven water gekomen. Na elkaar zullen zij u aan de hand van tal van dia's met beelden uit de familiearchie ven meenemen naar die vooroorlogse jaren, toen zich aan de Koudekerkseweg een 'besloten' buitenplaats bevond met een schitterend park, waar slechts weini gen het voorrecht genoten er te mogen wandelen. Gaat u vooral op een mooie len tedag vóór 17 mei a.s. een wandeling maken in het huidige stadspark Tooren vliedt, want dan zult u ontdekken hoe veel er is veranderd en kunnen concluderen of de veranderingen verbeteringen zijn... Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 14 juni 2000 Deze avond houden we weer een traditio nele dorpswandeling. Ditmaal is Vrouwen polder aan de beurt. De heer J. Wattel uit Vrouwenpolder zal ons ontvangen bij de eeuwenoude Neder lands hervormde kerk en ons gedurende de daarop volgende dorpswandeling het een en ander vertellen over het wel en wee van zijn dorp. Nederlands hervormde kerk te Vrouwen polder, 19.00 uur. In de maanden juli en augustus zijn er geen activiteiten. Noteert u alvast? Woensdag 20 september 2000. Lezing over de wrakkenopruiming in de Wester- schelde. Zaterdag 7 oktober 2000 (onder voorbe houd). Jaarlijkse buitenheemse excursie. Woensdag 25 oktober 2000. Lezing over de Lutherse kerk en de lutheranen in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel te Middel burg. Meer gegevens over deze lezingen en de buitenheemse excursie vindt u in De Wete van juli a.s. WLVvG

de Wete | 2000 | | pagina 53