hun dagelijkse arbeid en liet de prinselijke familie zich onderrichten in de toen gaande werkzaamheden. Als blijk van zijn erkente lijkheid beloonde de prins de dijkwerkers met twee okshoofden wijn (ca. 440 liter). Daarna ging het gezelschap verder naar Domburg, waar het ringrijden werd bijge woond. Dit volksvermaak viel buitenge- het kasteel voerde. Het lange verblijf van de prins was hier bepaald niet onopgemerkt voorbijgegaan, blijkens de eerste twee regels van een destijds in Zeeland gezongen liedje: "Vijfde Willem met zijn vijven, wou vijf weken hier verblijven." Alle dorpen op Walcheren werden in die -Ë 'fc*. woon in de smaak en de prins loofde twee gouden medailles uit om te 'verrijden'. Vijf keer vijf keer vijf Ten slotte voerde de tocht naar het kasteel Westhove. Ook hier was het weer de heer Van de Perre die als gastheer optrad. Overal was de weg met bloemranken ver sierd, terwijl ten gerieve van de prinsenkin deren op verschillende plaatsen het ideale landelijke leven werd uitgebeeld, vooral door verklede kinderen die herders- en vis serstaferelen opvoerden. In de gracht van Westhove lag zelfs een klein 'boeijertje' dat als een waar fregat was opgetuigd en dat de prinsenkinderen in een ererondje rond Bezoek aan Domburg1 juli 1786, ets, maker onbekend. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genoot schap, Zelandia lllustrata deel III, nr. 259) periode bezocht. Ook werd er een dag uit getrokken voor Arnemuiden en Veere, waar in de Campveerse toren werd gedi neerd. Verder ging men nog naar de Vlis- singse kermis en af en toe een ritje paard rijden op de Middelburgse buitensingels was ook mooi meegenomen. Natuurlijk werd er ook tijd vrijgemaakt voor serieuze zaken als het bijwonen van ver gaderingen van de Staten van Zeeland, de Admiraliteit en de Oost- en West-Indische Compagnie.

de Wete | 2000 | | pagina 25