mond spreekt niet van Abdijtoren en Stad huis, maar veel vertrouwelijker van 'Lange Jan' en 'Malle Betje'(pp. 25 en 27). Boddaert-putdeksel In De Wete van juli 1998 (nummer 3) stond een artikel van Jan Moekotte over putdek- brug zelden zien openstaan. Ik bekeek het systeem van deze ballastbrug en keek in de ballastbak. Tot mijn verbazing zag ik dat de ballast bestond uit betonblokken, diver se gietijzeren staven en andere brugdelen of leuningen. Maar dat was nog niet alles. Ik zag dat er ook een putdeksel met de tekst Boddaert Middelburg bij lag, precies seis gemaakt door de Middelburgse ijzer gieterij Boddaert aan de Kousteensedijk. Zijn artikel bevatte ook min of meer een oproep om goed te letten op exemplaren van dit putdeksel in de straten van de Mid delburgse binnenstad. De heer J.A.A. Vader uit Oost-Souburg deed onlangs een minder leuke ontdek king. Hij vond een putdeksel van Boddaert, maar niet in een straat. Hij meldde ons: "De donderdag voor Goede Vrijdag reed ik over de kaaien in Middelburg. Toen ik zag dat de Bellinkbrug openstond werd ik nieuwsgierig. Als Middelburger had ik deze Putdeksel van Boddaert in de basculebak van de Bellinkbrug, april 2000. (Foto J.A.A. Vader) zo'n deksel als beschreven in De Wete van juli 1998. Ik belde iemand van de Heem kundige Kring Walcheren op en hij stelde voor na het weekeinde contact op te nemen met het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten in Middelburg om zo het putdeksel veilig te stellen. Na een week zag ik het putdeksel nog steeds op dezelf de plaats liggen. Het Provinciaal Depot had geen interesse, omdat putdeksels niet oud genoeg zijn. Men adviseerde mij

de Wete | 2000 | | pagina 47