Gemeentewerken te bellen. Daar kreeg ik te horen dat het putdeksel maar moest blij ven liggen omdat het als ballast dient. Als de brug weer dicht zou zijn, kon het put deksel ook niet meer ontvreemd worden. Ik begrijp hier niets van. Dat de gemeente Middelburg zo met haar spullen omgaat. Dit is een stukje industriële geschiedenis. Putdeksel van Boddaert in de Kuiperspoort, ter hoogte van het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming, mei 2000. (Foto Leo Hollestelle) Het zou geconserveerd en bewaard moe ten worden en niet moeten liggen te ver roesten onder een brug." li Banketbakker Papegaaij De heer A.A. Noest uit Haarlem las met veel belangstelling het artikel van de heer Van Santen in De Wete van april j.l. over de Middelburgse banketbakker Papegaaij. Hij schreef ons: "In een Walcherse vakan tiegids voor Franstalige toeristen van om streeks 1910 adverteerde deze banketbak ker samen met de concurrent, de firma W.H. Gravestein, 'broederlijk' op één pagi na. Laatstgenoemde banketbakker had niet het predikaat 'Hofleverancier', maar presenteerde zich wel als het enige ("la seule") adres voor "Zeeuwsche Letterkoek en Profetenbrood". De afbeelding van een zilveren medaille, in 1889 behaald op de Zeeuwsche Tentoonstelling voor Kunst en Nijverheid te Middelburg, moest hieraan nog eens kracht bijzetten. Valt hier wellicht een vleugje afgunst te bespeuren jegens de firma Papegaaij die wél hofleverancier was? Overigens adverteerden in bovengenoem de gids ook de firma's A. van der Mijle, Dam F8 en 9, en R. Oosterhuis, Lange Delft I 28 met letterkoek en profetenbrood." De heer A.F. Franken uit Bergen op Zoom vertelde ook dat er nog een andere ban ketbakker in Middelburg was die beweerde dat hij "de eenige echte Zeeuwsche Letter koek en Profetenbrood" maakte. De heer Franken: "Zijn naam was Willem Hendrik Gravestein, zoon van een gelijkna mige houthandelaar in Vlissingen, die zich in september 1859 ais banketbakker in Middelburg vestigde aan de Lange Delft B 126, ongeveer tegenover de Herenstraat. Met zijn Zeeuwse letterkoek behaalde Gravestein in 1889 een zilveren medaille op de Zeeuwse tentoonstelling van Kunst en Nijverheid, georganiseerd door de ver eniging Uit het Volk, Voor het Volk te Middelburg. Evenals Papegaaij verkocht Gravestein profetenbrood. Deze ruitvormi-

de Wete | 2000 | | pagina 48