50 Activiteitencommissie De Activiteitencommissie heeft ook dit jaar weer alle lezingen en excursies georgani seerd. In 1999 werd afscheid genomen van de heer J. den Hollander als lid van deze commissie. Bijeenkomsten en excursies In 1999 werden zes reguliere bijeenkom sten (in de Zeeuwse Bibliotheek) georgani seerd. Daarnaast werden er in samenwerking met andere organisaties nog twee bijeen komsten georganiseerd, te weten met de Historische Vereniging Arnemuiden een lezing over Arnemuiden en met de Stich ting Vrienden van het Zeeuws Museum een lezing over de Tuinen van Zeeland' en aansluitend een bezoek aan de tentoon stelling in het Zeeuws Museum. Verder zijn er nog drie excursies georgani seerd. Deze excursies voerden ons naar 't Hof Toornvliet te Middelburg, de Sint- Jacobskerk te Vlissingen en Dordrecht en omstreken. Contacten met andere organisaties Zoals uit het bovenstaande blijkt, continu eren we dit beleid. Naast contacten met reeds genoemde organisaties heeft het bestuur regelmatig overleg met het bestuur van de Heemkundige Kring De Bevelan- den. In samenwerking met deze vereniging vindt ook elk jaar een kranslegging plaats bij de monumenten ter herdenking van de gevallenen op de Sloedam. Verder is in 1999, op verzoek van de Pro vinciale Commissie Zeeland van de Bond Heemschut, een netwerk van 'ogen en oren' opgezet, teneinde het Walcherse cul turele erfgoed te beschermen en te trach ten schadelijke ontwikkelingen tijdig te sig naleren. W.L. Vaickenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 19 april 2000 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg 1. Opening De voorzitter, de heer H.J. Vader, opent de vergadering door het hanteren van de voorzittershamer en heet de bijna vijftig aanwezigen welkom. De voorzittershamer is geschonken door een van onze leden, de heer C.W. Thöne, en het bestuur is hem zeer erkentelijk voor dit geschenk. 2. Notulen jaarvergadering 1999 Daar er geen op- of aanmerkingen zijn ten aanzien van dit verslag, zoals gepubliceerd in De Wete van juli 1999, wordt het verslag van de jaarvergadering 1999 goedgekeurd, onder dankzegging aan de secretaresse. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering is ontvangen van de dames H.J. Kruse, M.J. Sturm en M.C.M. Ton. Verder deelt de voorzitter mee dat, zoals gebruikelijk, deze avond vrij toegankelijk is en dat de consumpties in de pauze voor rekening van de HKW zijn. 4. Jaarverslagen 1999 a. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 1999 wordt zonder op- of

de Wete | 2000 | | pagina 52