aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse. (De tekst van dit verslag vindt u eveneens in deze Wete.) b. Jaarverslag penningmeester Het financieel jaarverslag wordt nader toe gelicht door de penningmeester, de heer C.M. Dekker. c. Balans per 31 december 1999 De penningmeester geeft hierbij eveneens een toelichting. Het gevoerde financiële beleid wordt, onder dankzegging aan de penningmees ter, goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie Een der leden van de kascommissie, de heer L.D. de Vlieger, deelt mee dat deze commissie de boeken en de administratie in orde heeft bevonden en hij stelt dan ook voor de penningmeester decharge te ver lenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. De voorzitter dankt de kascommissie voor de uitgevoerde controle. 6. Begroting 2000 Wederom geeft de penningmeester een toelichting. Hoewel de HKW enige jaren geleden heeft besloten geen boeken meer uit te geven, is destijds een uitzondering gemaakt voor het voltooien van de serie veldnamenboe- ken. Daarom is er een post 'Reservering Veldnamenboek' om de uitgave van het laatste veldnamenboek te kunnen financie ren. De begroting 2000 wordt door de vergade ring goedgekeurd. 7. Beleid bestuur Bij de invoering van het studiehuis in het voortgezet onderwijs is ook ruimte gemaakt voor de regionale geschiedenis. In het kader hiervan heeft de HKW een handleiding voor de leerlingen gemaakt met een korte beschrijving van de geschie denis van Walcheren en een uitgebreide literatuurlijst over tal van onderwerpen. Wellicht kunnen in de toekomst verhalen van leerlingen over regionale geschiedenis leiden tot publicatie in De Wete en meedin gen naar een prijs van het HKW-Cultuur- fonds. Verder bestaan er plannen voor een web site van de HKW. Dit zal worden verzorgd door de heer L.M. Hollestelle van de redactiecommissie. Zoals blijkt uit het jaarverslag van 1999, worden de contacten met andere heem- en oudheidkundige organisaties in Zeeland gecontinueerd. Het is de bedoeling dat dit najaar of volgend voorjaar een bezoek wordt gebracht aan de Stichting Cultuurbe houd Westkapelle. In 1999 is er, op verzoek van de Bond Heemschut, een netwerk van 'ogen en oren' opgezet teneinde het Walcherse cul turele erfgoed te beschermen en te trach ten schadelijke ontwikkelingen tijdig te sig naleren. De voorzitter noemt hierbij een aantal voorbeelden, zoals de ontwikkelin gen met betrekking tot Oranjezon, de nieuwbouw van een supermarkt te Oost- kapelle en de molen te Sint Laurens. De acties met betrekking tot deze ontwikkelin gen zijn niet altijd succesvol, maar dat wil niet zeggen dat we hier niet mee zullen doorgaan. Op 10 mei a.s. zal er met de deelnemers aan dit project een evaluatie plaatsvinden. In dit verband vraagt een der leden de

de Wete | 2000 | | pagina 53