plannen van de gemeente Middelburg in relatie tot de uitbreiding van het Veerse Meer en de daarmee gepaard gaande ont wikkelingen rondom Kleverskerke nauwlet tend te volgen en tijdig actie te onderne men. De voorzitter zegt dit toe. In 1999 zijn we begonnen met bijeenkom sten op lokatie. In oktober vorig jaar was er een lezing over de Sint-Jacobskerk in de Sint-Jacobskerk te Vlissingen en in oktober a.s. zal er een lezing over de lutheranen plaatsvinden in de Lutherse kerk te Mid delburg, Eveneens in 1999 zijn we begonnen met verhalen in dialect. Het is de bedoeling dat na verloop van tijd vanuit elke plaats ver halen zullen worden verteld. Eventuele suggesties voor verhalen en/of schrijvers/ vertellers zijn van harte welkom bij het bestuur. Deze avond is het reglement voor de toe kenning uit het HKW-Cultuurfonds uitge reikt. (De tekst hiervan vindt u elders in deze Wete.) De instelling van dit fonds is tijdens de jaarvergadering van 1999 door de leden goedgekeurd. De prijs zal telken male worden uitgereikt tijdens de algeme ne ledenvergadering van de HKW, te beginnen in het jaar 2001. De vergadering gaat akkoord met dit reglement. 8. Verkiezing bestuursleden Aftredend en terstond herkiesbaar zijn de heren H.J. Vader en C.M. Dekker. Beiden worden voor vier jaar herbenoemd. 9. Benoeming kascommissie De heer L.D. de Vlieger is aftredend. Mevr. W. Luttekes blijft nog aan als lid van de kascommissie. De heer F. van den Driest zal als nieuw lid tot de commissie toetre den. 10. Rondvraag Een der leden vraagt waar de buitenheem- se excursie dit jaar naartoe zal gaan. De voorzitter antwoordt dat de bedoeling is dat 's-Hertogenbosch en omgeving zal worden bezocht. Uitgebreide informatie hierover zal in De Wete van juli a.s. wor den gepubliceerd. Verder deelt de voorzitter op verzoek van Staatsbosbeheer nog mee dat er op zater dag 20 mei a.s. open huis is in het geres taureerde poortgebouw bij Toornvliet. 11. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze vergadering om 20.50 uur onder dankzegging aan zijn medebe stuursleden voor de prettige samenwer king, de activiteitencommissie voor het gevarieerde lezingen- en activiteitenpro gramma, de redactiecommissie voor de interessante en lezenswaardige Wetes, de Veldnamencommissie voor het verrichte werk (een race tegen de klok) en uiteraard de leden voor hun aanwezigheid. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Na de pauze werden, in het programma 'Verhaelen uut Walcheren', dat op deze avond zijn tweede aflevering beleefde, ver halen in dialect voorgelezen door de dames Nellie Minderhoud-Faasse uit Zou- telande en Ans Dingemanse-Dieleman uit Westkapelle. Zoals de voorzitter eerder op de avond reeds meldde, zullen deze ver halen zeker een vervolg krijgen. WLVvG

de Wete | 2000 | | pagina 54