m dijke en van Sint Annaland tot Walsoorden, overal is hij al geweest. Zijn vraag aan de lezers van De Wete is of zij nog personen kennen die met de beurt vaart te maken hebben gehad, zoals schipperszoons en -dochters, schippers knechts, pakhuisknechts, slepers, mole naars en groothandelaren. Uw reactie kunt u aan de redactie van De Wete kwijt. Wij spelen deze door aan de heer Koppejan. Rondleidingen Abdij Middelburg Ondanks het feit dat het Zeeuws Museum te Middelburg wegens renovatie voor lan gere tijd gesloten is, gaan de Abdijrondlei dingen deze zomer gewoon door! Gedurende de maanden juli, augustus en september vinden er weer elke dinsdag, woensdag en donderdag Abdijrondleidin gen voor individuele bezoekers plaats onder leiding van speciaal opgeleide Museum-/Abdijgidsen. De aanvang van deze anderhalf uur duren de rondleidingen is 15.00 uur en kaartjes zijn verkrijgbaar bij de balie van Abdij His- torama, gevestigd in de Kloostergang van het Abdijcomplex. Voor meer informatie: Zeeuws Museum te Middelburg, tel. 0118-626655, of Abdij His- torama (onderdeel Zeeuws Museum) te Middelburg, tel. 0118-616448. is voor het publiek geopend gedurende de maanden juni, juli en augustus op woens dag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. De oudheidkamer in het voormalige Stad huis aan de Langstraat 35 te Arnemuiden heeft dezelfde openingstijden. ZVU-lezing over het oude Zeeuwse woonhuis Op donderdag 12 oktober 2000 zal de heer F.H. Jilleba voor de ZVU een lezing houden over het oude Zeeuwse woonhuis. Met behulp van tekeningen en fotomateri aal zal een beeld worden geschetst van de bouwkundige en bouwkunstige ontwikke ling van het oude Zeeuwse woonhuis. Er wordt een bloemlezing geboden van kunsthistorisch belangrijke architectuur onderdelen die in de woningen bleven bewaard, zoals portaalbogen, snijramen, schouwen, kamerbetimmeringen, wand tapijten en -schilderingen, tegelpartijen en stucwerk. Zeeuwse Volksuniversiteit, Spanjaard straat 51 te Middelburg, 19.30 uur. Oudheidkundig Museum Arnemuiden Op 26 april 2000 is het nieuwe museum in het pand Langstraat 28 te Arnemuiden (tegenover het voormalige Stadhuis) offi cieel geopend. Dit nieuwe museum is gevestigd in een huisje uit grootmoeders tijd met als bijzonderheid een kelder, date rend uit de zestiende eeuw. Het museum

de Wete | 2000 | | pagina 58