Van de redactie aair B In deze zomereditie van De Wete hebben we drie artikelen opgenomen waarin gebeurtenissen worden beschreven die zich ook in de zomer hebben afgespeeld. Fred Jilleba, voor de Heemkundige Kring geen onbekende, heeft een ingrijpende gebeurtenis uit zijn leven beschreven. In augustus 1943 schudde zijn wereld op z'n grondvesten. De bombardementen in zijn omgeving waren maar een stofje in die verschrikkelijke wereldoorlog, maar ze lieten hem niet los. Ook vertelt hij ons van een bezoek dat hij twintig jaar geleden weer aan zijn straat bracht. Hem vielen heel veel veranderingen op. De heer A.F. Lammes uit Abcoude stuurde ons een artikel toe uit de British Medical Journal van december 1999. Daarin schreef M.R. Howard een artikel over de medische gevolgen van de Engelse invasie op Walcheren in juli en augustus 1809. In De Wete van juli 1999 heeft u al kunnen lezen wat er toen precies is gebeurd. Howard's artikel sprak ons erg aan, omdat uitgelegd wordt wat nu precjes de Zeeuw se koorts, waaraan duizenden Engelse soldaten stierven, is. De auteur reageerde enthousiast op onze vraag of wij zijn artikel in De Wete mochten overnemen. We von den mevrouw M.H. Ferguson uit Vlissingen bereid het artikel te vertalen. Nogmaals onze dank hiervoor. In juni en juli 1786 bracht stadhouder Willem V met zijn gezin een bezoek aan Walcheren. Hoe dat allemaal is verlopen, vertelt de heer A.A. Noest, auteur van het artikel over de Engelse invasie van 1809 in De Wete van juli 1999. De heer J. Kaljouw doet ons verslag van een interessante vondst in de archieven, namelijk het verbouwen van meekrap op het Molenwater in Middelburg. Een nuttiger bestemming dan de nieuwbouw die er nu is neergezet. Jan Moekotte schrijft over een ander stukje Middelburg. Aan de Seislaan staan al meer dan vijftig jaar zeven houten huizen. Waar om die huizen daar zijn neergezet en waar ze vandaan komen wordt ons onthuld. De heer Midavaine is 'in de pen geklom men' om ons nog beter te informeren over de scheepswerven in zijn woonplaats. In zijn artikel vertelt hij ons over een bedrijvi ge nijverheid in het voormalige handels- en vissersstadje. Op 16 maart j.l. hield de heer S.J. Lous uit Oostkapelle een lezing over de stichting De Zeeuwse Inspan. Voor De Wete heeft hij het een en ander op papier gezet. Mocht u deze, dikste Wete ooit gelezen hebben, dan geven wij u een tip: lees hem nog een keer, dan heeft u dubbel plezier. Of geef uw exemplaar door aan iemand anders en maak hem of haar lid van de Heemkundige Kring Walcheren. Onze ver eniging is het aantal van 2.300 leden al gepasseerd. Leo Hollestelle

de Wete | 2000 | | pagina 4