Jaarverslag zienlijk. Kort daarop maakte dokter Jens, die toen in Vlissingen Rode Kruis-arts was, enkele fotootjes van de ravage op de Nieu- wendijk, en op een daarvan staat het win kelpand van Papegaaij (links op de foto) afgebeeld. De betimmering van de etalage is waarschijnlijk door de luchtdruk van een der bommen gedeeltelijk losgerukt. Gedurende de rest van de oorlogsjaren hebben wij geen contact meer gehad met de firma Papegaaij. Pas na de oorlog bleek een schoolvriendje van mij, Joop van Dis- selen, bij Papegaaij aan de Nieuwe Burg in Middelburg als knechtje te werken. Helaas is het contact met hem later verloren gegaan. De vermelding in het artikel van de heer Van Santen dat de winkel in Vlissingen in 1929 werd opgeheven, lijkt mij niet juist te zijn, of iemand anders moet zich daar onder de naam Papegaaij hebben geves tigd." Aldus de heerTuynman. Jaarverslag 1999 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 19 april 2000, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding Ook in 1999 is het ledental van de Heem kundige Kring Walcheren weer gegroeid. We begonnen het jaar met 2.209 leden en sloten op 31 december 1999 af met 2.261 leden. Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar zeven keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering van 21 april 1999 werd mevr. C.N. Polderman herbe noemd als bestuurslid. De heer J.J.L. Jebbink werd benoemd in de plaats van de heer K.J. Leeftink, die in 1998 wegens drukke werkzaamheden tus sentijds was afgetreden. Financiën Per 1 januari 1999 werd een jaarlijkse con tributie van 20,- ingevoerd. Commissie Veldnamen Het doel van de Commissie Veldnamen Walcheren is het op een wetenschappe lijke manier verzamelen van vroeger gebruikte veldnamen op Walcheren. Inmiddels zijn vijf veldnamenboeken ver schenen. De voorbereidingen voor een volgend veld- namenboek of -boeken (Arnemuiden, Kle- verskerke, Nieuw- en Sint Joosland, Grijpskerke, Sint Laurens, Oost- en West- Souburg, Middelburg en Vlissingen) zijn in de loop van 1997 van start gegaan. De Wete Ook in 1999 verscheen ons verenigings orgaan weer elk kwartaal met allerlei wetenswaardigheden over ons heem. De samenstelling van de redactiecommis sie is dit jaar ongewijzigd gebleven.

de Wete | 2000 | | pagina 51