Feiten en mededelingen Feiten en L y mededelingen \>w^ 54 zijde van deze instanties zal plaatsvinden, kunnen wij bij eventuele annulering uwer zijds na 7 september 2000 helaas slechts een gedeelte van de deelnamekosten retourneren. Deze bepaling is niet van toe passing indien er een wachtlijst bestaat. Noteert u alvast? - Woensdag 25 oktober 2000. Lezing over de Lutherse kerk en de lutheranen door de heer P.W. Sijnke in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel te Middelburg. Tevens orgel spel door mevr. M.C. de Jong. Meer gege vens over deze lezing vindt u in De Wete van oktober a.s. WLVvG HKW-Cultuurfonds Tijdens de jaarvergadering van 1999 is de instelling van een HKW-Cultuurfonds door de ledenvergadering goedgekeurd. Het reglement voor de toekenning van een prijs uit dit fonds is goedgekeurd tijdens de ledenvergadering van 19 april 2000. Hieronder volgt de tekst van dit reglement. Reglement toekenning prijs HKW-Cultuurfonds - De Heemkundige Kring Walcheren (HKW) stelt eenmaal per drie jaar uit zijn Cultuurfonds een prijs beschikbaar. - De prijs wordt uitgereikt aan die persoon, groep van personen, of instelling, die zich in de voorafgaande periode in de niet-pro- fessionele sfeer heeft ingezet voor het behoud, de uitbreiding, de verspreiding van de kennis en de bewustwording van het Walchers cultuurgoed. - De prijs zal bestaan uit een geldbedrag, een oorkonde en een publicatie in het kwartaalblad van de HKW, De Wete. - De prijs zal worden toegekend door een jury, bestaande uit drie personen, te weten de consulent Regionale Geschiedbeoefe ning Zeeland, een vertegenwoordiger van de Stichting Het Zeeuwse Landschap en een vertegenwoordiger van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA), afdeling Zeeland. - Indien de jury van oordeel is dat de inzendingen in een bepaalde periode onvoldoende kwaliteit hebben, kan zij besluiten de prijs niet toe te kennen. -Tegen een beslissing van de jury is geen beroep mogelijk. - De prijs zal telkenmale worden uitgereikt tijdens de algemene ledenvergadering van de HKW, te beginnen in het jaar 2001 - Namen, adressen, enz. van kandidaten voor de prijs kunnen tot acht weken voor de algemene jaarvergadering door leden en niet-leden van de HKW bij het secreta riaat worden ingeleverd en dienen verge zeld te gaan van een duidelijke motivering door de indiener(s) van ten hoogste een bladzijde van het formaat A4. - De namen van kandidaten, behoudens

de Wete | 2000 | | pagina 56