zoals de bedragen die in het kasboek wer den genoteerd, uitwijzen. Helemaal aan de andere kant, tegen de kwekerij van De Klerk, waren de fruitbo men en het zachte fruit, zoals de zwarte bessen. Vanuit de moestuin kwam je door het donkere laantje bij het eerste gazon, dat grensde aan de Lage Weg. Via de buurt van de brug stond een beeld van Heracles. Evert Blaas ontdekte het per toe val bij Gemeentewerken aan de Stads- schuur. In het verlengde van de boomgaard langs de kwekerij van De Klerk was ook een oranjerie gebouwd. Er stonden wat exoti sche planten, die het Zeeuwse klimaat Op het witte bruggetje over de vijver in het park van Toorenvliedt, 1924. V.l.n.r.: Evert Blaas, Zoetje de Voogd-Blaas, Leuntje Blaas- Kooman en Jaap de Voogd. In de kinderwagen Gerard de Voogd. (Coll. E. Blaas, Middelburg) paden kwam men langs de vijver en dan bij een soort prieel. Een houten brug, altijd zwart vanwege de teer, leidde over de bin- nenvijver, die uitmondde in de buitenvijver, die het park aan de zuidzijde afsloot van de weiden richting Groenewegje. In de doorstonden. Tegenover de tuinbaaswo ning was een grote stal gebouwd voor de voertuigen. Daar werden ook de auto's gestald als de families Huizinga en Scho- rer aanwezig waren. De stal had een grote zolder, ook waren er boxen voor vee. De twee kleinzonen van Evert Blaas moch ten niet in het eigenlijke grote gebouw komen, wel in de serre. Men kon er via een zij-ingang komen en tuinbaas Blaas ging er vaak heen om de uitheemse plan ten te verzorgen. Het was er altijd heerlijk

de Wete | 2000 | | pagina 42