warm en er was een grote gemetselde bak met water, waaruit de gieter werd volge- schept. Wel mochten de kleinkinderen in strenge winters schaatsen op de binnen- vijver. Tuinbaas Evert Blaas waakte over Tooren- vliedt. Geen ongenode gast kwam het park binnen en slechts weinigen werden door sabeth (geboren 19 januari 1903) en Mar- garetha (geboren 21 augustus 1912). Lein, de enige zoon van tuinbaas Evert Blaas en vader van spreker Evert Blaas, was niet echt geïnteresseerd in bloemen en planten. Hij vond werk bij de heer Wij- tenburg, die aan de Lange Noordstraat een rijwielzaak had waar ook sportartike- hem uitgenodigd. Het park lag er altijd bij als om door een ringetje te halen. Alsof de families Schorer of Huizinga elk ogenblik konden arriveren. De families logeerden jaarlijks slechts enkele weken op hun bui tenplaats. Blijkbaar waren woningen die minder dan zes weken per jaar werden bewoond, vrijgesteld van personele belas ting. Er was een hechte band tussen met name de familie Huizinga en de familie Blaas. Zoetje, de moeder van Gerard de Voogd, speelde met de beide dochters Eli- Het gezin van Evert Blaas en Leuntje Kooman voor de keuken van hun woning op Tooren- vliedt. (Coll. E. Blaas, Middelburg) len werden verkocht. Na verloop van tijd werd begonnen met het verhuren van stal ling voor automobielen. Later werden de activiteiten uitgebreid met reparaties en verhuur van auto's. Tijdens de mobilisatie moest Lein zijn militaire dienstplicht vervul len. De vooruitgang schreed echter voort, ook de familie Schorer schafte zich een

de Wete | 2000 | | pagina 43