\5/ Feiten en mededelingen eigen geluidsmateriaal in te brengen, maar ook door professionele interviewers beschikbaar te stellen. Omroep Zeeland wil uit het verzamelde materiaal ook radio series gaan maken. Daarnaast bestaan er plannen voor uitgaven in boekvorm. Aan het ontsluiten van de bewaarde inter views en het opstellen van de lijst van leemten wordt al enkele maanden gewerkt. Tegelijkertijd is de werkgroep bezig om fondsen te zoeken én mensen die op korte termijn willen helpen om de leemten op te vullen. Daarbij wordt gedacht aan vrijwilli gers die - na een stoomcursus - mee gaan doen als interviewer, als productie medewerker of als informant. Kees Slager zal deze avond spreken over de zin en de mogelijkheden (en de beper kingen en risico's) van gesproken geschie denis, over zijn eigen werkmethode en zijn ervaringen met deze vorm van geschied beoefening. Ook zal hij de vorderingen van het project toelichten, vragen beantwoor den en vrijwilligers proberen te werven. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. In de maand december 2000 zijn er geen activiteiten. WLVvG HKW-Cultuurfonds Tijdens de jaarvergadering van 1999 is de instelling van een HKW-Cultuurfonds door de ledenvergadering goedgekeurd. Het reglement voor de toekenning van een prijs uit dit fonds is goedgekeurd tijdens de ledenvergadering van 19 april 2000. De tekst van dit reglement werd reeds gepubliceerd in het julinummer van De Wete, maar wij plaatsen het nog eens. Zoals uit het reglement blijkt, kunnen de namen, adressen en andere relevante gegevens van kandidaten tot acht weken voor de algemene ledenvergadering van de HKW worden ingeleverd. Deze verga deringen vinden altijd plaats in de maand april. Reglement toekenning prijs HKW-Cultuurfonds - De Heemkundige Kring Walcheren (HKW) stelt eenmaal per drie jaar uit zijn Cultuurfonds een prijs beschikbaar. - De prijs wordt uitgereikt aan die persoon, groep van personen, of instelling, die zich in de voorafgaande periode in de niet-pro- fessionele sfeer heeft ingezet voor het behoud, de uitbreiding, de verspreiding van de kennis en de bewustwording van het Walchers cultuurgoed. - De prijs zal bestaan uit een geldbedrag, een oorkonde en een publicatie in het kwartaalblad van de HKW, De Wete. - De prijs zal worden toegekend door een jury, bestaande uit drie personen, te weten de consulent Regionale Geschiedbeoefe-

de Wete | 2000 | | pagina 51