ning Zeeland, een vertegenwoordiger van de Stichting Het Zeeuwse Landschap en een vertegenwoordiger van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA), afdeling Zeeland. - Indien de jury van oordeel is dat de inzendingen in een bepaalde periode onvoldoende kwaliteit hebben, kan zij besluiten de prijs niet toe te kennen. -Tegen een beslissing van de jury is geen beroep mogelijk. - De prijs zal telkenmale worden uitgereikt tijdens de algemene ledenvergadering van de HKW, te beginnen in het jaar 2001 - Namen, adressen, enz. van kandidaten voor de prijs kunnen tot acht weken voor de algemene ledenvergadering door leden en niet-leden van de HKW bij het secreta riaat worden ingeleverd en dienen verge zeld te gaan van een duidelijke motivering door de indiener(s) van ten hoogste een bladzijde van het formaat A4. - De namen van kandidaten, behoudens die van de winnaar, zullen niet worden gepubliceerd. Het bestuur Tweede Zeeuwse Paieografiewedstrijd Na het succes van de eerste wedstrijd in december 1997 kon herhaling niet uitblij ven. Vandaar, op zaterdag 9 december a.s., de Tweede Zeeuwse Paieografiewed strijd. Plaats: het Zeeuws Archief in Mid delburg. Een zowel spannende als gezelli ge krachtmeting tussen - ditmaal uitslui tend - amateurs. Professionals zijn deze keer nadrukkelijk van deelname uitgeslo ten. De deelnemers krijgen vanaf 13.00 uur ruim de tijd om enkele korte tekstfragmen ten te ontcijferen. Na een pauze en een rondleiding door het Zeeuws Archief volgt de feestelijke prijsuitreiking door cultuurge deputeerde De Kok. De winnaars ontvan gen een oorkonde; alle deelnemers krijgen een aandenken mee naar huis. Graag nodigen de organisatoren - het Zeeuws Archief en de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland - u van harte uit mee te doen aan deze heel bij zondere wedstrijd. Meedoen is gratis. Het kost u slechts een briefkaart om u (vóór 1 november) aan te melden bij de consulent regionale geschiedbeoefening, Aad de Klerk, p/a Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB Middelburg. Voor inlichtingen: telefoon 0118-678817. In november ont vangen de deelnemers een bevestiging. Zeeland en de marine De Zeeuwse zeehistorie staat in het mid delpunt van de belangstelling op een sym posium op vrijdag 1 en zaterdag 2 decem ber in het Zeeuws Archief te Middelburg. De basis voor een langdurige en intensie ve band tussen Zeeland en de Nederland se marine werd al in 1488 gelegd. De bedrijvigheid van de Zeeuwse Admiraliteit bereikte in de zeventiende en achttiende eeuw haar hoogtepunt. Het Instituut voor Maritieme Historie, het Zeeuws Archief en de afdeling Zeegeschiedenis van de Leid- se Universiteit staan voor de organisatie van het tweedaagse symposium waarin een bezoek aan het fregat De Zeven Pro vinciën bij de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen is opgenomen. Tijdens dit bezoek zal ook het boek Marinekapiteins uit de 18de eeuw: een Zeeuws elftal wor den gepresenteerd. Meer dan tien sprekers zullen verschillen-

de Wete | 2000 | | pagina 52