die gehuwd was met Adriana Pierens, dochter van Abraham Pierens, handelaar in brandstoffen en levensmiddelen. Zoon Jan Pierens ging bij zijn zwager Van Dis in het bedrijf werken. Aanvankelijk woonde Van Dis in de Hobeinstraat. Het bedrijf was gevestigd in een pakhuis aan de toenmali ge Waalsekerkstraat. De paarden werden ia gehuurd van het slepersbedrijf Duyvekot, ook in de Waalsekerkstraat. Tot de klanten behoorden vermoedelijk ook Belgische en Nederlandse zeeloodsen (die regelmatig overgeplaatst werden tussen Antwerpen en Vlissingen), marinepersoneel en koop- vaardijofficieren die vanuit Vlissingen in West- of Oost-lndië werden gedetacheerd. De glazenwasserij en de schoonmaakwer ken vormden waarschijnlijk het hoofdbe drijf, het verhuizen was een nevenbedrijf. Hoewel Van Dis over een voor die tijd moderne spoortapissière beschikte, gingen de zaken niet goed. In 1908 nam Jan Pie rens de glazenwasserij en het schoon maakbedrijf van zijn zwager over. In 1912 ging Van Dis failliet en nam J. Pierens ook het verhuisbedrijf over. Hij beschikte hier voor echter niet over een door paarden getrokken tapissière, maar alleen over een meubelhandkar. Vanaf dezelfde tijd dreef de broer van een ex-knecht van Van Dis, P.J.A. Bleijenberg, een concurrerend gla- Beladingsschema voor de spoortapissière van het verhuisbedrijf Pierens. In de 'spiegelbak' onder de vloer van de wagen werd het glaswerk geborgen, verpakt in teilen en emmers. De planten werden verpakt in teilen en emmers onder de tafel gezet. (Foto Nederlands Open luchtmuseum, Arnhem) zenwassers-, schoonmaak- en verhuisbe drijf in Vlissingen tot zijn overlijden in 1962. Tussen 1911 en 1930 werd het glazenwas sen en schoonmaken van de gemeentelij ke gebouwen per openbare aanbesteding afwisselend gegund aan Bleijenberg en Pierens. SCF/BMAK BeLAVöN TAP/SS/é&S

de Wete | 2000 | | pagina 7