captain en dat was de generaal niet hoog genoeg. Snel werd een van de andere commandanten van de Buffalo's gepromo veerd tot kolonel en daaraan wilde de generaal zich wel overgeven. In de loop van de middag en avond werden alle Duit se soldaten op de Markt en de Dam bij eengebracht. meer naar de kelder, het kon immers niet meer voor ons bestemd zijn. De volgende morgen ging ik met mijn vrouw de stad in. Op de twee pleinen stonden tweeduizend Duitsers ontwapend met wat handbagage klaar om te worden afgevoerd. Elk plein werd bewaakt door vier jeeps met enkele Engelsen erin met een mitrailleur. Om Tocht naar Nieuwland De eerste bevrijders die wij zagen, waren twee in camouflagepakken gehulde kleine soldaten, die met het geweer in de aan slag een Duitse officier begeleidden naar een door de Duitsers gevorderde woning. De inspectie leverde kennelijk niets op, want even later vertrokken ze weer. De Duitser zal wel raar hebben gekeken, want de buren hadden al kans gezien het por tret van Hitier kapot te gooien. 's Avonds hadden wij met de buren een bescheiden feestje, maar 's Nachts werd er weer hevig geschoten. We gingen niet Hoewel alles wat maar enigszins kon varen door de Duitsers was geconfisqueerd, bleken er meerdere Walchenaren over een kano te be schikken. Foto Zeeuws Documentatiecentrum, Middelburg) twaalf uur waren we weer thuis en daar was inmiddels een boodschap gekomen uit Nieuw- en Sint Joosland met de vraag gewonde dieren te behandelen. De oost kant van het eiland in de richting van de Sloedam was droog gebleven. De brug over het kanaal lag in puin, maar er was al een man die voor een dubbeltje

de Wete | 2001 | | pagina 11