Laat het De Wete weten Johan Adriaen van de Perre liet bouwen op deze - ook door hem als historisch beschouwde - plaats, zijn nog vele fraaie delen over. In dit boek vond men blijkbaar dat de geschiedenis van de afzonderlijke archieven niet kon ontbreken. Zowel het voormalig Middelburgs archief, het archief van Veere als het Rijksarchief passeren uitgebreid de revue. Het boek ziet er zeer fraai uit met veel kleurrijke afbeeldingen en het is mooi vormgegeven. Jammer dat de lettertjes zo klein moesten uitvallen, want nu worden de ogen al na een paar bladzijden moe. Aan de verhalen zelf ligt dat niet. Het boek is geschreven door diverse auteurs, die allemaal hun deskundigheid hebben inge bracht. Zoals wel vaker gebeurt met boe ken waaraan zoveel verschillende auteurs meewerken, is er een groot verschil in schrijfstijl. De meeste hoofdstukken zijn goed geschreven. Alleen de bouwhistorici weten maar moeizaam afstand te nemen van hun technisch onderzoek. Robbert Jan Swiers Jeanine Dekker, Peter Don, Albert Meijer (redactie): 'Een bijzonder huis op een bijzon dere plek - het Van de Perrehuis in Middel burg en zijn omgeving', Middelburg 2000. Rondvaartboot de Noordzee De heer K. Lous uit IJmuiden heeft een brandende vraag aan de lezers van De Wete. Hij schrijft ons: "Al weer enige jaren ben ik lid van de Heemkundige Kring Wal cheren. Als oud-Westkappelaar heb ik nog altijd een grote belangstelling voor sche pen. Vandaar dat ik sinds een aantal jaren lid ben van de Klubb Maritim, een Zweed se vereniging met meer dan tweeduizend leden die zich bezighoudt met de Zweedse scheepvaart. Een enkele keer raken de Zweedse scheepvaart en de Walcherse heemkunde elkaar. In de jaren zeventig had de firma T. Dijk huizen (bekend van de Temi-sleepboten) een rondvaartboot met de naam Noord zee. Dit schip maakte gedurende de zomermaanden rondvaarten over het Kanaal door Walcheren en het Veerse Meer. Het vertrekpunt voor deze tochten was Middelburg. Dit schip werd in 1914 gebouwd in Stockholm. Ik heb haar geschiedenis tot 1964 kunnen achterhalen. In 1964 heette het schip Showboat, met als eigenaar een zekere C. Kostelo. Daar na is het schip geschrapt uit de boeken van de verzekeringsmaatschappij Lloyd's, omdat het schip sindsdien alleen op de binnenwateren werd ingezet. Mijn vraag luidt: wie kent de geschiedenis van dit schip vanaf 1964? Ik ben vooral benieuwd naar het jaar waarin dit schip in eigendom kwam van de firma Dijkhuizen, hoe lang het schip voor Dijkhuizen heeft gevaren en waar het schip later gebleven is. Is het gesloopt of doorverkocht? Wie heeft er foto's van dit schip?" Tot zover de heer Lous. De redactie vernam inmiddels dat het

de Wete | 2001 | | pagina 38