enkele keren per bootje 'verhuisd'; alle transport gebeurde zo, ook het eten werd zo onopvallend mogelijk, meestal 's avonds, gebracht. De rantsoenen waren echter niet groot, er was blijkbaar niet erg veel eten voorhanden en de Italianen - alleen aanspreekbaar door gebarentaal - en ik hadden voortdurend honger. En zo werd opgepeuzeld. Inderdaad: honger maakt rauwe bonen, in dit geval katten, zoet." Op 1 november 1944 landden geallieerde troepen in Vlissingen (en in Westkapelle, terwijl Walcheren ook via de Sloedam werd aangevallen) en nadat Vlissingen op 4 Brian O'ConneU, in het midden staande, met de plaatselijke Rode-Kruisploeg van Souburg. kon het gebeuren dat na enkele dagen van niksdoen en wachten op de komende bevrijding, het stel beneden in de schuur twee katten te pakken kreeg, die zij dood sloegen en daarna met handige bewegin gen van hun vel ontdeden - de vakkundig heid waarmee dat gebeurde toonde aan dat zij dat wel meer gedaan hadden - waarna het vlees van de dieren, nadat zij mij ook een hapje hadden aangeboden, waarvoor ik kokhalzend bedankte, rauw november geheel was veroverd, werden in de zeer vroege morgenuurtjes van deze zaterdag bij de muur van de Kon. Mij. De Schelde op het Betje Wolffplein aan de manschappen van het 4e Bataljon King's Own Scottish Borderers (K.O.S.B.) zwem vesten uitgereikt. De Schotten vreesden, bij het zien van de Mae Wests - zo door iedereen genoemd naar een bekende film ster die, zoals men in Amsterdam zegt, 'een aardige bos hout voor de deur heeft' - dat er andermaal een landing vanuit zee gemaakt moest worden. Maar weldra werd bekend dat men was aangewezen om in

de Wete | 2001 | | pagina 18