Albion-kniehevelpers en lijnen waarop versgedrukte papieren te drogen hangen, laten het bedrijf herleven in de kelders van het Zeeuws Archief. In een van de vitrines is een houten schaalmodel van een druk pers zoals die waarmee de familie Moulert werkte, tentoongesteld. H Muziek en geschiedenis Op 21 april 2001 organiseert de Werk groep Historie en Archeologie in samen werking met de Werkgroep Muziek van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen een themamiddag onder de titel 'Zit er nog muziek in geschiedenis?' in het stadhuis te Veere. Op deze middag spreekt Annemies Tam boer over muziekinstrumenten die zijn gevonden bij archeologische opgravingen, Louis-Peter Grijp vertelt over Adriaan Vale rius en Sander den Haan houdt een ver haal over zanggenootschappen in Zeeland tussen 1795 en 1830. Alle lezingen wor den begeleid door een passend stukje muziek. De middag begint om 14.00 uur en zal tot 17.00 uur duren. De kosten van de themamiddag bedragen 30,- en u moet zich van tevoren schriftelijk opgeven bij het secretariaat van de Werkgroep His torie en Archeologie via een briefkaart met uw naam, adres en telefoonnummer, per adres Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB te Middelburg, of via een e-mail met bovengenoemde gegevens aan info@zeeuwsarchief.nl. 's Avonds om 20,00 uur zal er in de Kleine Kerk te Veere een concert plaatsvinden door het ensemble Camerata Trajectina, georganiseerd door de Werkgroep Muziek. Dit uit zeven personen bestaande gezel schap speelt een programma getiteld 'Zin gende zwanen', muziek aan de hand van heiligendagen. Daarnaast zal een aantal stukken ten gehore worden gebracht die zijn gevonden op zeventiende-eeuwse pamfletten. Kaarten voor het concert kos ten 25,-. Deze zullen aan de zaal ver krijgbaar zijn. Voor een combinatieticket voor themamid dag en concert betaalt u 45,-. Ook deze zijn via bovenstaand adres te verkrijgen. Vermeld bij aanmelding duidelijk 'Zit er nog muziek in geschiedenis?' en of u een kaart voor de themamiddag of een combinatie ticket voor beide activiteiten wilt.

de Wete | 2001 | | pagina 50