Schoondijke en volgens 'zijdelingse berich ten' was er een aanval te verwachten op Veere. Er gingen zelfs geruchten dat ze geheel Zeeland wilden veroveren en onder het Provisioneel Bestuur van België wilden brengen. Grote delen van Limburg waren ook al door de rebellen bezet. Venlo was door de weifelachtige houding van het lijkheden waren om vanuit Holland of de andere provincies versterkingen aan te voeren. Overigens zeer begrijpelijk, daar er in het leger een grote chaos heerste en men er de handen nog altijd vol aan had om er een betrouwbaar en goed leger van te maken. In de zuidelijke provincies waren militairen massaal gedeserteerd en naar stadsbestuur in hun handen gevallen en Maastricht was aan alle zijden omsingeld. Teleurstellend antwoord Vanuit Den Haag kwam er al spoedig een schrijven, maar het antwoord op de bezorgde brieven zal voor het provinciaal bestuur en andere verantwoordelijke auto riteiten zeer teleurstellend zijn geweest; om moedeloos van te worden. Het Depar tement van Oorlog moest tot zijn spijt mee delen dat er op korte termijn geen moge- Tivee compagnieën dienstplichtigen en vrijwil ligers van de dienstdoende schutterij van Mid delburg staan klaar voor vertrek met het stoom schip 'Marianne' voor de strijd met de opstan delingen in het zuiden. Steendruk van Steuer- wald en Co. te Dordrecht, naar tekening van C. Kimmel, 1831. (Zeeuws Archief, Zeeuws Ge nootschap, Zelandia lllustrata deel III, nr. 308) de rebellen overgelopen. In de noordelijke provincies was dat niet het geval, maar daar waren ook legeronderdelen waar Bel-

de Wete | 2001 | | pagina 21