Geboren en getogen Frans is in 1949 in Serooskerke geboren en woont daar nog steeds. Aan de paar maanden dat hij in Middelburg heeft ge woond - zijn huis was nog niet klaar - denkt hij met gemengde gevoelens terug. Hij is werkzaam als financieel medewerker bij de Rabobank Middelburg-Veere. Frans Uren kon hij zitten lezen in boeken en tekende hij kaartjes van Walcheren met alle dorpen en gehuchten erop. In 1974 schreef hij zijn eerste artikel in De Wete, over een gruwelijke moord op het hof Zoetendale. Daarna schreef hij artike len over een voorouder van moederskant, Lein Hugo Brasser, die een aantal dagboe- is al vanaf het begin betrokken bij de Heemkundige Kring Walcheren. Als hij op de avond dat de HKW werd opgericht (13 mei 1971) niet verhinderd was geweest, dan was hij lid van het eerste uur geweest, maar helaas, zo zegt Frans zelf, kon hij zich pas een dag later opgeven als lid. Kort daarna trad Frans toe tot de Veldna- mencommissie en hielp mee aan het onderzoek naar de veldnamen van Rit- them. Nu is hij nog steeds aan deze werk groep verbonden als secretaris. De geschiedenis van Walcheren heeft van kindsbeen af zijn belangstelling gehad. 'Vadertje' Frans van den Driest thuis met de fotokopieën van de schriftjes van Jan Vader. (Foto Leo Hollestelle) ken had nagelaten vol met wetenswaardig heden. Een andere verdiensten van Frans is het Zeeuws Platenboek, dat in 1983 is uitgegeven. Hij maakte hiervoor de opzet en schreef de teksten. Ook van zijn hand is het Stróskerks volkslied. Dit lied wordt nog steeds op Serooskerke gezongen. Vadertjes Voor de lezers van De Wete is het natuur-

de Wete | 2001 | | pagina 37