De Wete weet het Op de vraag van de heer K. Lous uit IJmui- den in De Wete van januari 2001 over de rondvaartboot Noordzee kwam nog geen definitief antwoord. De heer J.H.F. Schwartz uit Goes meldde de redactie wel enige aanvullende gege vens. Het schip heeft van 1965 tot en met 1976 vanuit Middelburg dienst gedaan. Op Pinksterzondag 6 juni 1965 voer de Noord zee voor de eerste keer vanaf de Loskade naar het Veerse Meer, hetgeen tevens het begin was van de rondvaarten zoals die tot op de dag van vandaag vrijwel ongewijzigd plaatsvinden. De Noordzee was toen eigendom van W. Kesteloo (niet C. Kostelo), die het schip exploiteerde onder de naam Rederij 'De Schelde', gevestigd aan de Hendrik Vroomlaan in Vlissingen. Waarschijnlijk is de hierbij afgebeelde reclamekaart gemaakt tijdens dit eerste jaar. Hierop is de Noordzee te zien, manoeuvrerend voor de Loskade, met nog een hoge schoor steen. In 1966 kreeg Kesteloo vergunning van de gemeente Middelburg tot het inne men van een vaste ligplaats aan de Los kade en mocht hij daar een reclamebord neerzetten. In het programma Trugkieke van Omroep Zeeland op 24 november en 1 december 2000 waren beelden te zien van de Sinter klaasintochten in Veere en Vlissingen uit november 1968 met de Noordzee als 'pak jesboot'. Toen had het schip inmiddels een lagere, zwarte schoorsteen met witte band en de letter D. Die D staat ongetwijfeld voor Dijkhuizen, die het schip dus tussen 1966 en 1968 van Kesteloo moet hebben gekocht. Afgaande op de advertenties die tussen 1969 en 1973 in de Veerse Meer Gids verschenen (zie pag. 42), bleef Dijk huizen het schip echter onder de naam Rederij 'De Schelde' exploiteren. In de registers van geschutte schepen in het archief van de sluismeester in Veere (aanwezig in het Zeeuws Archief) zien we

de Wete | 2001 | | pagina 43