Tijdens de jaarvergadering van 19 april 2000 werden de heren H.J. Vader en C.M. Dekker herbenoemd als bestuurslid. Financiën De financiële situatie is bevredigend. Commissie Veldnamen Het doel van de Commissie Veldnamen Walcheren is het op een wetenschappe lijke manier verzamelen van vroeger gebruikte veldnamen op Walcheren. Inmiddels zijn vijf veldnamenboeken ver schenen. De voorbereidingen voor een volgend veld- namenboek of -boeken (Arnemuiden, Kle vers kerke, Nieuw- en Sint Joosland, Grijpskerke, Sint Laurens, Oost- en West- Souburg, Middelburg en Vlissingen) zijn sinds 1997 in volle gang. De Wete Ook in 2000 verscheen ons verenigings orgaan weer elk kwartaal met allerlei wetenswaardigheden over ons heem. De heer M.J. Evenhuis heeft de redactie commissie eind 2000 veriaten. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie heeft ook dit jaar weer alle lezingen en excursies georgani seerd. Contacten met andere organisaties In samenwerking met de Provinciale Com missie Zeeland van de Bond Heemschut is in 1999 een netwerk van 'ogen en oren' opgezet, teneinde het Walcherse culturele erfgoed te beschermen en te trachten schadelijke ontwikkelingen tijdig te signale ren. Op 10 mei 2000 is er weer een bijeen komst met deze 'ogen en oren' geweest, in het dorpshuis te Grijpskerke. In samenwerking met de Heemkundige Kring De Bevelanden heeft in het najaar van 2000 weer een kranslegging bij het herdenkingsmonument op de Sloedam plaatsgevonden. HKW-Cultuurfonds Tijdens de jaarvergadering van 1999 is de instelling van een HKW-Cultuurfonds door de leden goedgekeurd. Het reglement voor de toekenning van een prijs uit dit fonds is goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van 2000. De prijs zal om de drie jaar worden uitge reikt, telkenmale tijdens de algemene ledenvergadering, te beginnen in het jaar 2001, W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Bijeenkomsten en excursies In 2000 werden zes reguliere bijeenkom sten (in de Zeeuwse Bibliotheek) georgani seerd. Verder zijn er nog drie excursies georgani seerd. Deze excursies voerden ons naar Vrouwenpolder, 's-Hertogenbosch en omgeving en de Lutherse kerk te Middel burg. Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 18 april 2001 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg 1. Opening De voorzitter, de heer H.J. Vader, opent de

de Wete | 2001 | | pagina 48