vergadering door het hanteren van de voorzittershamer (geschonken door de heer C.W. Thöne) en heet de ongeveer veertig aanwezigen welkom. 2. Notulen jaarvergadering 2000 Daar er geen op- of aanmerkingen zijn ten aanzien van dit verslag, zoals gepubliceerd in De Wete van juli 2000, wordt het verslag van de jaarvergadering 2000 goedgekeurd, onder dankzegging aan de secretaresse. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering is ontvangen van de dames A. Kammeraat en H.J. Kruse. De voorzitter deelt mee dat, zoals gebrui kelijk, de consumpties in de pauze voor rekening van de HKW zijn. Verder deelt de voorzitter mee dat inmid dels een nieuw redactielid is gevonden in de persoon van mevrouw H. Begheyn (nog niet vermeld in het jaarverslag 2000). 4. Jaarverslagen 2000 a. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 2000 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse. (De tekst van dit verslag vindt u eveneens in deze Wete.) b. Jaarverslag penningmeester Het financieel jaarverslag wordt nader toe gelicht door de penningmeester, de heer C.M. Dekker. De voorzitter geeft nog een aanvullende toelichting op de post 'Cartularium'. c. Balans per 31 december 2000 De penningmeester geeft hierbij wederom een toelichting. Het gevoerde financiële beleid wordt, onder dankzegging aan de penningmees ter, goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie Een der leden van de kascommissie, de heer L.D. de Vlieger, deelt mee dat deze commissie de boeken en de administratie in orde heeft bevonden en hij stelt dan ook voor de penningmeester decharge te ver lenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. De voorzitter dankt de kascommissie voor de uitgevoerde controle. 6. Begroting 2001 De penningmeester geeft hierbij eveneens een nadere toelichting. Hoewel de HKW enige jaren geleden heeft besloten geen boeken meer uit te geven, is destijds een uitzondering gemaakt voor het voltooien van de serie veldnamenboe- ken. Daarom is er al enkele jaren een post 'Reservering Veldnamenboek' om de uitga ve van het laatste veldnamenboek c.q. -boeken te kunnen financieren. De begroting 2001 wordt door de vergade ring goedgekeurd. 7. Beleid bestuur Geprobeerd zal worden de samenwerking met de Bond Heemschut, in de vorm van een netwerk van 'ogen en oren', voort te zetten. Dit netwerk is in 1999 opgezet ten einde het Walcherse culturele erfgoed te beschermen en te trachten schadelijke ontwikkelingen tijdig te signaleren. Omdat bij de invoering van het studiehuis in het voortgezet onderwijs ook ruimte gemaakt is voor de regionale geschiede nis, heeft de HKW in 2000 een handleiding voor de leerlingen gemaakt, met een korte

de Wete | 2001 | | pagina 49