beschrijving van de geschiedenis van Wal cheren en een uitgebreide literatuurlijst over tal van onderwerpen. In 1999 zijn we begonnen met bijeenkom sten op lokatie. In oktober 2000 was er een lezing over de Lutheranen in de Lu therse kerk te Middelburg en dit jaar zullen we de Kleine Kerk in Veere bezoeken. Wellicht kunnen we in de toekomst een van de landgoederen op Walcheren bezoe ken. Dit jaar viert de HKW haar 30-jarig bestaan. Dit wil het bestuur niet ongemerkt voorbij laten gaan, daarom ook vanavond voor de eerste keer de uitreiking van de HKW-Cultuurfondsprijs. Verder wordt door de redactiecommissie gewerkt aan een aanvullend register van artikelen in De Wete. Naar verwachting zal dit jaar de website van de HKW worden gerealiseerd. Deze zal worden verzorgd door de heer L.M. Hollestelle. Het bestuur hoopt hierdoor meer contact met de jeugd te krijgen en ook meer jongere leden aan te werven. De voorzitter merkt op zich zorgen te maken over de verminderde opkomst bij de lezingen, ondanks de verscheidenheid aan onderwerpen. Als deze trend doorzet kan dit wellicht in de toekomst leiden tot beperking van het aantal lezingen. In het kader van contacten met andere heem- en oudheidkundige organisaties zijn we in maart j.l. op bezoek geweest bij de Stichting Cultuurbehoud Westkapelle. De assistent-provinciaal archeoloog, de heer H. Jongepier, hield een lezing met dia's over archeologische vondsten in Westka pelle en omgeving. Het is de bedoeling genoemde contacten te continueren. 8. Verkiezing bestuursleden Aftredend en terstond herkiesbaar zijn de dames L. Jobse-Schreyenberg en W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer. Beiden worden voor vier jaar herbenoemd. 9. Benoeming kascommissie De heer L.D. de Vlieger is aftredend. De voorzitter dankt hem voor de bewezen diensten. De heer F. van den Driest blijft nog aan als lid van de kascommissie. De heer G.C.J. Uijtdehaag zal als nieuw lid tot de commissie toetreden. 10. Rondvraag De heer Uijtdehaag meldt dat hij over de veldnamen van Oost- en West-Souburg nog contact zal opnemen met de Veldna- mencommissie. De heer I.M. van Houte dankt het bestuur en de redactie voor de vele inspanningen het afgelopen jaar. De heer A. Maljaars geeft nog aanvullende informatie met betrekking tot de inpolde ringsgeschiedenis van Noord-Walcheren; dit naar aanleiding van de lezing in febru ari j.l. over dit onderwerp. Een ander lid, afkomstig uit Nijmegen, vraagt of bekend is welke heemkundige websites er op Walcheren zijn en of die gepubliceerd kunnen worden in De Wete. Namens de redactiecommissie zegt de heer Hollestelle dit toe. 11. Uitreiking prijs HKW-Cultuurfonds De voorzitter van de jury, de heer C. Kos- tense, leest het juryrapport voor en meldt dat de jury unaniem van oordeel is dat de HKW-Cultuurfondsprijs 2001, met daaraan verbonden een bedrag van drieduizend gulden, met recht en reden toekomt aan

de Wete | 2001 | | pagina 50