harpmuziek door Jeanette van Nieulande en doedelzakmuziek door Arie van Meer wijk. In de pauze zal er bij de koffie of thee een Schotse specialiteit geserveerd worden en is er een informatietafel over de Schots- Veerse relatie. Na de pauze verzorgt Peter Blom, stads archivaris van Veere en voorzitter van de Stichting Veere-Schotland, een diapresen tatie over 'Schotten in Veere door de eeu wen heen'. Afsluitend harpmuziek door mevrouw Van Nieulande. Zoals gebruikelijk bij activiteiten 'op loka- tie', zal er deze avond een toegangsprijs van 5,- per persoon worden gevraagd, Kleine Kerk te Veere (ingang Kapelle- straat), aanvang 20.00 uur. Zaterdag 6 oktober 2001 Buitenheemse excursie Dit jaar gaat de buitenheemse excursie naar Antwerpen. Vanuit Walcheren rijden we op zaterdag 6 oktober a.s. rechtstreeks naar Antwerpen waar we in een restaurant aan de Grote Markt een kopje koffie met gebak zullen gebruiken. Na de koffie wordt u met de bus naar een bijzonder stukje Antwerpen gereden: het Zuid, waar gidsen ons opwachten om ons deze wijk met zijn verschillende architec tuurstijlen te laten zien. Na de wandeling wordt u met de bus teruggebracht naar het oude centrum van Antwerpen waar u (voor eigen rekening) de lunch kunt gebruiken. In de middag vertrekken we voor een rondrit onder leiding van een gids naar het havengebied. We rijden langs restanten van woonkernen en verdwenen polderdor pen, opgeofferd aan de havenuitbreiding en maken kennis met de dokken, fabrie ken, terminals, schepen, kranen, bruggen en sluizen. Onderweg maken we nog een stop in Lillo-fort. Aan het eind van de middag, weer terug in de stad Antwerpen, wordt u afgezet bij een bijzonder restaurant waar u een diner geserveerd zal worden. Rond 21.30 uur verwachten we in Walche ren terug te zijn. De deelnamekosten bedragen 90,- per persoon. In deze prijs is begrepen - busrit Walcheren-Antwerpen v.v. - koffie met gebak - wandeling o.l.v. een gids - busrit o.l.v. een gids - diner Alle andere uitgaven (lunch, drankjes e.d.) zijn voor eigen rekening. Opstapplaatsen - Vlissingen 7.45 uur - Koudekerke 7.55 uur - Middelburg 8.00 uur U kunt zich opgeven door overschrijving/ storting van het verschuldigde bedrag op gironummer 3282831 t.n.v. Heemkundige Kring Walcheren, Middelburg, onder ver melding van plaats, het aantal personen en de opstapplaats. Uw inschrijving dient uiterlijk 7 september 2001 binnen te zijn. Inschrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst; hierover wordt niet gecorrespondeerd. De deelne mers ontvangen van tevoren nog een bevestiging. Bij eventuele annulering uwerzijds na 7 september 2001 kan slechts een gedeelte van de deelnamekosten geretourneerd

de Wete | 2001 | | pagina 53