Jaarverslag De heer Cevaal weet te vertellen dat Jan christelijk gereformeerd was, maar dat hij later uit onvrede overging naar de Her vormde Kerk. In het bevolkingsregister van Biggekerke over de periode 1880-1889 is het kerkgenootschap van het gezin Vlieger gewijzigd in 'Ned. H.' (Nederlands Her vormd). In de jaren twintig van de vorige eeuw ging de heer Cevaal als kind vaak mee op visite bij zijn oom Piet en zijn tante Maatje. De vader van Maatje, Jan Vlieger, was daar ook vaak. De persoon van Jan heeft op de toen nog kleine jongen Cevaal grote indruk gemaakt. Jan Vlieger was een klein man netje dat altijd bijzondere dingen te vertel len had. Hij werd altijd met de verenwagen van Souburg opgehaald en hij droeg het ambachtskostuum. Vaak had hij met domi nee Spijkerboer, de vader van de heer G. Spijkerboer, discussies over theologische onderwerpen. Jan was, getuige de vele Jan Vlieger (1856-1947) op jongere en op oudere leeftijd. (Foto's eigendom mevrouw Cevaal, Ritthem) boeken die hij over theologie had, goed op de hoogte. Hij besteedde ook veel tijd aan creatieve zaken en kon prachtig tekenen. Jan Vlieger is in 1947 overleden. Jaarverslag 2000 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 18 april 2001, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding Ook in 2000 is het ledental van de Heem kundige Kring Walcheren weer gegroeid. We begonnen het jaar met 2.261 leden en sloten op 31 december 2000 af met 2.353 leden. Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar zes keer bijeen.

de Wete | 2001 | | pagina 47