Feiten en mededelingen aö. 'Q worden. Deze bepaling is niet van toepas sing als er een wachtlijst bestaat. Noteert u alvast? - Woensdag 24 oktober 2001 Lezing met dia's over de posthistorie door de heer C. de Baar uit Middelburg. Meer gegevens over deze lezing in De Wete van oktober a.s. WLVvG Dertig jaar HKW en De Wete Op 13 mei 1971 werd in het Nederlands Koffiehuis aan de Markt te Middelburg de Heemkundige Kring Walcheren opgericht. De kring ging van start met zo'n 35 leden, maar aan het eind van diezelfde maand was dat aantal al uitgegroeid tot 84. In juni 1971 verscheen de eerste Wete twee foliovellen, gevouwen en met twee nietjes bij elkaar gehouden. De HKW groeide gestaag door en in 1974, toen het ledental was gestegen tot boven de 250 en het stencillen secretaris W.P. van der Heijden boven het hoofd groeide, werd De Wete ondergebracht bij een echte drukker. Aan de vooravond van het 25-jarig jubi leum kreeg het blad een facelift en werd ADZ Vlissingen de nieuwe drukker. Het ledental van de HKW lag toen iets boven de 1800, waarmee Walcheren de grootste heemkundige 'dichtheid' van Nederland had. En dat is zo gebleven. Inmiddels zijn er 2380 leden en beleeft De Wete zijn der tigste jaargang. Het bereiken van deze mijlpaal moet natuurlijk gevierd worden en daarom zal de laatste Wete van deze jaar gang vergezeld worden van een extra uit gave met een overzicht van alle artikelen die de afgelopen dertig jaar in het blad zijn verschenen. Tegelijkertijd opent de kring een eigen website. Meer bijzonderheden treft u aan in de oktober-Wete 2001 Met het ledental naderen we nu ook de magische grens van 2500. Het zou fantas tisch zijn als we deze dertigste jaargang zouden kunnen afsluiten met het bereiken van dit aantal, of er in ieder geval de vol gende jaargang mee kunnen aanvangen. De drukker heeft ons al toegezegd dit heuglijke feit met een kleurige Wete te zul len vieren. De redactie van De Wete en het bestuur van de HKW zetten zich de komende maanden met alles wat in hun vermogen ligt in om de 2500 vol te maken. Hierbij roepen wij onze lezers op om ook een duit in het zakje te doen. Breng De Wete eens onder ogen van uw buurman, buurvrouw, collega, een verre vriend of de nieuwe vrijer van uw dochter (want steeds meer jongeren blijken geïnteresseerd in de geschiedenis van hun eigen omgeving.) U kunt ook een abonnement cadeau doen. Informatie hierover bij de ledenadministra tie. De aanbrenger van het 2.500ste lid ontvangt een boek uit het ADZ-fonds.

de Wete | 2001 | | pagina 54