om buiten de dorpskom van Oostkapelle een villa te bouwen aan de Oude Dom- burgseweg voor jhr. C.J.J.A. van Teijlingen uit Middelburg. Goethals junior maakte een uitvoerig gedrukt bestek van het ontwerp met het oog op een openbare aanbesteding. Opvallend is dat hij bij het schilderwerk de zakelijke opsommingen doorbreekt met de Het ontwerp heeft op veel plaatsen over eenkomsten met dat van De Sprenck, zoals de zuiltjes bij de ingang en het vak werk in de top van de voorgevel. Aan het interieur is veel zorg besteed. In het royale, vierkante trappenhuis zijn in de glas-in-loodramen de wapens van de fami lie Van Teijlingen te zien. In de grote serre Villa Magnolia, Oude Domburgseweg 20, Oostkapelle. (Zeeuius Archief, KZGW, Zelan- dia lllustrata, prentbriefkaarten) opmerking: "De verf moet van de allerbes te kwaliteit zijn. Geen verflaag zal worden aangebracht voordat de voorgaande droog is." Hieruit blijken de hoge eisen, waardoor de kosten hoog opliepen, die architect Goethals aan de uitvoering van zijn projec ten stelde. Het huis werd gebouwd door aannemer S. de Jong uit Domburg. Deze ging echter fail liet, waardoor de bouw verder door de firma C.A. Goethals en Zoon werd uitgevoerd. bevonden zich ook glas-in-loodramen die gelukkig, na de afbraak van de serre, in een prieelgebouw bewaard zijn gebleven. In maart 1911 ging het echtpaar Van Teijlingen in het huis, Villa Magnolia, wonen met hun twee ongetrouwde zoons, van wie de oudste burgemeester van Oostkapelle was. Het huis had 34.500,- gekost. Vlissingsesingel 52, Sonnehoeck In 1912 ontwierp en bouwde Goethals bui ten de Vlissingse vest in Middelburg het huis Sonnehoeck op de toenmalige Tram singel, tegenover de molen De Hoop. Ook

de Wete | 2001 | | pagina 22