Aan de hand van archiefstukken, afbeel dingen en voorwerpen wordt een beeld geschetst van de ziekenzorg, medische verrichtingen, het apothekersvak, medisch wetenschappelijk onderzoek, de Genees kundige School, verloskunde, vaccinatie en tal van andere facetten van de Zeeuw se gezondheidszorg vanaf de Middeleeu wen tot halverwege de twintigste eeuw. De archiefstukken en afbeeldingen zijn afkomstig uit diverse collecties van het Zeeuws Archief en de Zelandia lllustrata. De medische voorwerpen komen uit het Zeeuws Museum, uit de collecties van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van de Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland. De hal voor de expositieruimte is ingericht met meubilair, instrumenten en attributen van huisarts C.F. Frumau, die van 1941 tot en met 1947 praktijk hield aan de Groen markt in Middelburg. De bezoeker kan zich hier even in een spreekkamer in de jaren veertig van de vorige eeuw wanen. Aanvulling website Inpoldering Noord-Walcheren In februari j.l. werd tijdens een avond van de HKW de website www.inpoldering- noordwalcheren.com voor het eerst gepre senteerd. Sindsdien is er een aantal pagi na's toegevoegd. Als u de website bezoekt en u klikt daarin op de knop 'nieuw', dan vindt u nieuwe gegevens over onder meer: 1. de grenzen van het voormalige eiland Vrouwepolder. Daarin het verhaal over de parochiegrenzen, het jachtrecht van de abt van Middelburg, Oranjezon en het jacht huis van Willem van Oranje en de west grens van Vrouwepolder onder de Van Borselens. 2. Nieuwe gegevens over de vliedberg bij Duno in Oostkapelle. Onderzoeker I.P. Back is nog steeds op zoek naar de juiste lokatie. Even ten zuiden van Duno ligt vol gens de overloper van 1584 een stuk grond van circa 1 gemet, waarbij uitdruk kelijk vermeld wordt: 'vroongrond'. Dat zou kunnen wijzen op een piek waar de latere eigenaar van Duno eerst een 'kasteeltoren' had. Het probleem is altijd dat de ligging van zo'n stuk moeilijk te lokaliseren is. Men probeert dat te doen met behulp van latere overlopers en de kadasterkaart van 1812. 3. Arend Jans Boom, dijkgraaf in 1546, stelde een rapport op, in opdracht van de Staten van Walcheren, over de kust van Walcheren. In dat rapport staan afstanden genoemd. In de webpagina Kustlijn Wal cheren 1546 is getracht deze maten te plaatsen op een hedendaagse kaart. Dat lukte voor het gedeelte Veere tot Overduin in Oostkapelle. Het gedeelte Westkapelle- Overduin is in voorbereiding. 4. Een pagina genealogie werd ontworpen, want het blijkt dat in de website opgeno men bronnen, zoals de overlopers van de Oostwatering van 1566 met meer dan dui zend namen van eigenaren en pachters, voor een genealoog zeer interessant zijn. Upgrades verschijnen drie keer per jaar. Hiervan wordt melding gemaakt in De Wete.

de Wete | 2001 | | pagina 54