stencil-inbrandapparaat op de school waar Van der Heijden werkte. De Wete werd vervolgens vermenigvuldigd met een sten cilmachine voor universele stencils. "Een nietapparaat met lange arm hadden we ook op school en de kinderen hielpen mee met vouwen. Met de bezorging erbij kostte dat een hele week avondwerk." Om de verzendkosten te drukken werden de eerste zes jaar de exemplaren voor de Walcherse leden door enkele leden 'geheel belangeloos' rondgebracht. Metamorfose Op de omslag van de derde Wete (januari 1972) werd het door bestuurslid H.G.J. de Meij ontworpen vignet gedrukt. Het bestuur was zeer in zijn nopjes met dit beeldmerk. "Het verzinnebeeld (sic) op aantrekkelijke wijze de ligging van het eiland in het water, Klederdracht of behangselpapier Een jaar of vijftig geleden legden de eerste Arnemuidse schonen hun dracht af en gin gen dan 'op hun burgers'. Dat betekende toen dat ze een koninklijk kostuum ruilden voor een jurk met een bloemetje of een patroontje. Schroevers, een vader van drie dochters, kon dat niet met droge ogen aanzien en zei tegen de oudste: "Meid, trekt die jurk uut en doe je goed wi an. 't Liekt wè beangselpapier, mee ael die blommen!" Bloemrijker had hij het niet kunnen zeg gen. De Wete, 14e jrg. nr. 1 (januari 1985), p. 13. uitstekend getroffen door de spiegelend getekende letters in de contouren van het eiland, met centraal het wapen van Wal cheren."2 Tot en met het julinummer van 1977 waren de Wete's genummerd van 1 t/m 25. Het oktobernummer van 1977 kreeg de gebrui kelijk jaargangaanduiding voor tijdschriften: 6e jaargang nr. 4. Het maken van De Wete werd een steeds zwaardere klus. Het aantal leden van de vereniging groeide gestaag. In 1974 werd besloten het blad te laten vervaardigen bij drukkerij Driedijk in Heinkenszand. De Wete werd nu in offset gedrukt. In plaats van de vale blauwe kreeg de omslag een frisse lichtblauwe kleur. Maar, zo stond in De Wete van april 1974 te lezen: "De kos ten zijn voor onze kas niet gering, doch wij menen het aan te kunnen. Elke Wete gaat nu rond één gulden kosten. Wij hopen dat het deze financiële uitgave waard is."3 In 1977 vond er een kleine wijziging plaats. De Wete werd op een ander papier gedrukt en er werd een ander lettertype gebruikt. In 1981 werd het formaat van het blad iets smaller. Het eerste nummer van die uitvoering staat als anoniem te boek. Op de omslag ontbreekt het nummer van de uitgave. Het is maar één misser in der tig jaar tijd! In 1990 werd weer voor een groter formaat (17 x 24 centimeter) geko zen, waarbij de omslag van het blad een donkerder kleur blauw kreeg, met daarop een vernieuwd beeldmerk. De tekst werd in twee kolommen afgedrukt en de rubrie ken werden gemarkeerd door 'kopjes'. Aan de vooravond van het 25ste jubileum van de kring kreeg het blad een facelift. Er werd een professional ingehuurd om het tijdschrift een heel andere opmaak te geven, die enerzijds de leesbaarheid en

de Wete | 2001 | | pagina 6