LATIJNSE SCHOOLSTRAAT LATUNSCHE SCHOOLSTRAAT dien faveur prijs. Doch met de verzending hebben wij gemerkt dat zulks niet kan." In juni 1885 werden de eerste honderd bordjes geleverd. In april 1986 volgden er 84 en in mei 1987 nog eens 66. Op die laatste verzendlijst kwamen straatnamen voor die in Middelburg niet meer bestaan: de Sleutelstraat en de Winterstraat. Ook te mogen zetten. Ik schroefde het geëmail leerde bordje eraf om een foto te laten maken van wat er tevoorschijn kwam. Daarbij zag ik dat de kabel voor de straat verlichting netjes om het oude bordje heen was aangelegd. Nadat de foto was ge maakt plaatste ik het geëmailleerde bordje natuurlijk weer netjes terug. blijkt dat toen de Singelstraat nog bestond uit een Korte en een Lange Singelstraat. Verder stond op de lijst een bordje Koningstraat (zie verderop). Middelburg was dus de tweede stad in Nederland die "in lave bestelde". Later deden ook Arnhem en 's-Hertogenbosch dat. Bordje op bordje Op het huis op de hoek van de Latijnse Schoolstraat en de Bogardstraat is iets merkwaardigs aan de hand. Daar is over het gebakken bordje een geëmailleerd straatnaambordje aangebracht. Ik was benieuwd wat daardoor aan het oog ont trokken werd en vroeg de bewoners toe stemming om een trapje tegen hun gevel Foto's Leo Hollestelle. In de gevel van café Bommel op de hoek van de Helm en de Vlasmarkt is op soortgelijke wijze een gebak ken straatnaambordje weggemof feld. Is het niet iets voor de Vrien den van Middelburg om die gevel eens in een wat oorspronkelijker staat terug te laten brengen? Op de hoek van de Koningstraat en het Molenwater staat een pand waarvan, getuige een gevelsteen, de bouw begon op 24 september 1936. Ook in die gevel prijkt een gebakken bordje. Zou dat bordje kort daarvoor weer in Parijs besteld zijn, of is het gespaard gebleven bij de sloop en bij nieuwbouw hergebruikt? Jan Moekotte Geraadpleegde bron: - Zeeuws Archief, Archief Gemeentewerken Middelburg, inv.nrs 34, 353 en 354.

de Wete | 2002 | | pagina 26