len en bijdragen die onder het desbe treffende trefwoord zijn te vinden. De pagina 'Veldnamenonderzoek' infor meert de geïnteresseerde bezoeker over het onderzoek dat de commissie Veldna men van de HKW al sedert 1974 uitvoert. Het is een belangrijk project waarvan het goed is dit onder de aandacht te brengen. De pagina 'Links' heeft niets met het tegenovergestelde van 'rechts' te maken, maar is een Engels woord dat 'verbindin gen' betekent. Op deze pagina staan instellingen en onderwerpen genoemd waarvan wij vinden dat deze ook belangrijk zijn om te raadplegen. Dit zijn het Zeeuws Archief, de Zeeuwse Bibliotheek, het Zeeuws Museum, de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, de Historische Vereni ging Arnemuiden, een site voor toerisme op Walcheren en een site over heemkun de. Door de naam aan te klikken van een van deze instellingen, komt de bezoeker op de desbetreffende site terecht. De laatste pagina heet 'E-mail'. Via deze pagina kan contact worden gezocht met de HKW. E-mail is een afkorting van electro nic mailde mogelijkheid om via de com puter een bericht aan een andere compu ter te sturen. De e-mailpagina is ais het ware een postbus waar je een getypte boodschap in kunt doen. Die boodschap kan zijn een reactie op de site of een vraag aan het secretariaat, de penning meester of de redactie van De Wete. Het is uiteraard ook mogelijk om rechtstreeks een elektronisch bericht aan de HKW te sturen. Hiervoor beschikt de kring over een e-mailadres: info@hkwalcheren.nl. Andere sites Welke andere heemkundige sites zijn er over Walcheren? Behalve de site van de HKW is al sedert een jaar te raadplegen de prachtige site van de Historische Ver eniging Arnemuiden (www.arnehistorie. com). De site van Ivo Back uit Naarden geeft bijzondere informatie over het gebied van Noord-Walcheren. Tijdens een bijeen komst van de HKW op 21 februari vorig jaar heeft hij deze site (www.inpoldering- noordwalcheren.com) gedemonstreerd. Sjoerd de Nooijer uit Koudekerke maakte een site over de ontstaansgeschiedenis van zijn dorp (www.welcome.to/koudekerke). Wilt u meer over heemkunde weten, dan moet u eens gaan naar: www.go.to/heem- kunde. Edwin Hamelink en Sandra Muys uit Terneuzen beheren deze website met de gegevens van alle heemkundige en his torische verenigingen in Nederland. De eerste heemkundige kring in Zeeland die over een eigen website beschikte, was de Heemkundige Kring Terneuzen. Thans is deze site te bereiken via www.terneu- zen.com. De heemkundige vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland was enkele jaren bereikbaar via Schouwen- Web, maar sinds het voorjaar van 2001 heeft deze vereniging een eigen, zeer fraai uitgevoerde site: www.stad-en-lande.nl. Verder heeft ook de eerdergenoemde His torische Vereniging Arnemuiden een eigen website en is de Oudheidkundige Kring Westdorpe ook op het internet te vinden: www.people.zeelandnet.nl/makinot. Communicatie Met een eigen website op internet hoopt de HKW niet alleen haar leden te informe ren, maar ook nieuwe, nieuwsgierige men sen te lokken: jongeren die informatie zoe ken over Walcherse onderwerpen voor hun studie en mensen die meer willen weten over hun Walcherse geboortegrond. Op

de Wete | 2002 | | pagina 41