Activiteiten In de periode van 14 april tot en met 30 september vaart de toeristische veerdienst Lillo-Doel. Duizenden toeristen beschou wen de overtocht als een attractie; boven dien is het mogelijk vanuit Doel een fiets tocht te maken naar het fort van Liefkens- hoek en door de polders in de omgeving. In 1884 werd in Lillo een stoombootlijn opgericht. De eerste lijn voer tussen Lillo, Doel en Antwerpen. De eigenlijke veer dienst Lillo-Liefkenshoek-Doel werd opge richt in 1910. Goederen, maar ook werklie den en vee werden overgezet. Op 1 augustus 1991 werd deze veerdienst opgeheven als gevolg van de openstelling van de Liefkenshoektunnel op 10 juli 1991. Als slot van deze dag had de activiteiten commissie een diner gereserveerd in de voormalige bierbrouwerij 't Pakhuis aan de Vlaamsekaai in Lillo. En zoals je mag ver wachten van een etablissement waar de kok bekend is met bier, was deze drank ook verwerkt in het vleesgerecht. Echt een aanrader. Deze buitenheemse excursie was de laat ste die mevrouw A. Kammeraat organi seerde. Mevrouw W. Valckenier von Geu- sau was enige tijd daarvoor al gestopt met haar werkzaamheden voor de activiteiten commissie. Beide dames ontvingen van de voorzitter van de Heemkundige Kring Wal cheren, de heer H.J. Vader, een geschen kenbon en werden bedankt voor hun vele werkzaamheden. Voor mevrouw E. van Fraassen was het de eerste buitenheemse excursie die zij medeorganiseerde; zij ont ving een attentie. De activiteitencommissie bestaat nu uit mevrouw Van Fraassen, het echtpaar De Vlieger en de heer J.J.L. Jebbink. De deelnemers aan deze excursie kunnen terugzien op een geslaagde dag, naar de stad aan de Schelde waarmee Zeeland toch nauw verbonden is. L.J.S. Woensdag 30 januari 2002 Op zoek naar vroeger; de geschiedenis van boerderijen op Walcheren Sinds 1995 doet een groep enthousiaste amateur-historici onderzoek naar de geschiedenis van enkele boerderijen op Walcheren. Wie woonden en werkten er de eeuwen door? Wat voor soort landbouwbe drijf werd er uitgeoefend? En kun je de geschiedenis ook aflezen aan woonhuis, schuren en erf? Het onderzoek vindt plaats onder auspiciën van de Stichting Regiona le Geschiedbeoefening Zeeland. Op 30 januari 2002 zal het officieel worden afge sloten. Na een beknopte uiteenzetting over het project als geheel, zullen vier van de vrijwilligers (Kees Dekker, Olga Jacobs- Stroo, Adrie Maljaars en Jaap Looise) ver slag doen van de resultaten van hun onderzoek. Die resultaten zullen daarna

de Wete | 2002 | | pagina 49